Washington – NY Islanders 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:0 (kon.)
Carolina – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
St. Louis – Edmonton 0:3 (kon.) | Chicago – Calgary 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 1:0 (1:0 po s.n.)
HC Tábor
3:4 (1:1, 2:1, 0:1)
HC Řisuty
Středa 27.03.2013, 18:00 • Zimní stadion Tábor • Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítězný pokřik Matěje Kosa se rozléhá ztichlým táborským stadionem a zbytek týmu Řisut skáče na led a oslavuje první finálové vítězství. Řisuty byly nakonec šťastnějším týmem a odvážejí si z Tábora výhru 4:3 v prodloužení. V sérii tak vede Tábor už jen 2:1 na zápasy. Čtvrtý duel se odehraje zřejmě v pátek na Kladně. Případné rozhodující páté utkání hostí v neděli kohouti. To je z Tábora vše, pěkné Velikonoce a u hokeje opět na shledanou se těší Josef Janda. (10:43:59)

66:59
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Rozluštění dnešní skvělé bitvy je tu! V oslabení ujel všem hráčům MATĚJ KOS a prostřelil Klestila mezi nohy stále ještě v oslabení svého týmu. Bez asistence.

66:40
    Buldoci se osvobozují.

66:18
    Břevno zachránilo hosty od prohry !!! To vše po megatlaku kohoutů, při hostech stáli všichni hokejoví svatí !!!

66:05
    Ani Heršálek od modré nedal.

65:24
    Domácí pálí na Dlouhého, v brance ale kotouč zatím nekončí.

65:06
    Rozhodne se právě teď? Za vysokou hůl dostává 2 minuty řisutský obránce Fiala.

64:53
    Na vkus kohoutů se asi hraje moc otevřeně, a tak si domácí trenér vzal odddechový čas.

64:53
    Ofsajd buldoků.

64:07
    Šulčík od modré Dlouhého nepropálil, tomu puk vyklouzl, ale nebyl nikdo, kdo by ho dorazil do branky.

63:10
    Landa se šikovností dostal až před Klestila a možná byl lehce podražen, rozhodčí to ale pouští.

62:32
    Mrkvička puk Dlouhému mezi betony neprocpal.

61:22
    Hudíček se hned po buly řítil přes celé hřiště sám na Klestila, ten jeho prudkou střelu vyrazil betonem!

61:15
    Ofsajd hostů posouzený jako úmyslný.

60:24
    Před branku dostával přihrávku od Kellnera Mrkvička, ke střele se ale nedostal.

60:01

Ve třetí části se podařilo buldokům vyrovnat na 3:3 a dovést zápas do prodloužení. Řisuty tak přece jen z části pokazily Táboru několik úchvatných statistik, které jsem prezentoval před začátkem utkání. Pohodová výhra Tábora se nekoná a ve třetím finále uvidíme přídavek, který dnes rozhodně není na škodu! Nastavení bude trvat maximálně 10 minut, pokud hráči nerozhodnou dříve zlatým gólem. Co více si fanoušci a hráči můžou přát, než vyhrát ligu gólem v prodloužení? Tedy pokud zvítězí Tábor.

Josef Janda

Branky a nahrávky: 19. Hájek (Heršálek), 27. Seidl (Kanov), 27. Mrkvička – 17. Hudíček (Sedláček), 36. Bílek (Kraus, Křepelka), 43. Krpata (Hlusička, Sedláček), 67. Kos

HC Tábor: Klestil – Trieb, Hlaveš, Heršálek, Kanov, Černý, Liška – Mrkvička, Pechánek T., Kellner, Seidl, Matušík, Hájek, Šulčík, Kolomý, Kratochvíl, Pechánek R., Zayml.
    HC Řisuty: Dlouhý – Kašák, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Bílek, Slánský – Landa, Kos, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Krpata, Vlček, Hudíček.

Rozhodčí: Mertl, Pražák – Polonyi, Kreuzer