Boston – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | Minnesota – Arizona 4:3 (po pr.) | Calgary – Colorado 4:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:0 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 28.03.2013, 03:10 • HP Pavilion (17 562) • NHL

To je ode mě vše, budu se dnes těšit od 14:00 u sledování čtvrtého semifinále KHL mezi Čeljabinskem a Kazaní. Zatím na shledanou. (05:40:04)

Hvězdy utkání:
    1. Tommy Wingels (SJO) – 3 body (1+2)
    2. Dan Boyle (SJO) – 1 bod (0+1)
    3. Antti Niemi (SJO) – 22 zásahů, 100%

Zápas v HP Pavilion nabídl útočný hokej, který podle výsledku byl nakonec jasnou záležitostí domácích Žraloků, kteří si tak do tabulky připsali cenné body v boji o play-off. Domácí vše načali v první třetině, kdy behěm deseti minut nasázeli do Hillerovy svatyně tři branky. Ve druhém dějství branka nepadla, v poslední části pak vítěství San Jose potvrdil brankou v oslabení Tommy Wingels, jenž si dnes připsal tři body! Sharks tedy porážejí papírového favorita z Anaheimu jasným způsobem 4:0.

60:00

59:55
    Niemi si připíše první čisté konto proti Anaheimu v kariéře. Jeho spoluhráši totiž drží ve svém pásmu puk na svých holích.

59:28
    Proti Vlasicovi si musel ještě jeden zákrok připsal Jonas Hiller, zato Antti Niemu na druhé straně netrpělivě odpočítává vteřiny, které ho děli od čístého konta.

59:01
    Je tu poslední minuta třetí třetiny a teď už s jistotou můžeme říct také zápasu.

58:34
    Kolem pravého hrazení se dostal ke střele Bryan Allen, jeho pokus byl ale hodně nepřesný.

58:00
    Domácí posílají puk do pásma Anaheimu tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:28
    Dobrou střelou se prezentoval Joe Thornton, kterému nabil český útočník Martin Havlát. Hiller se jenom ohlédl.

57:00
    Domácí si dnešní zápas už jenom užívají, zato Anaheim si bude muset kalich hořkosti vypít až do dna.

56:20
    Ryane Clowe ustál situaci, kdy do něj jeden z hráčů Anaheimu strčil, a přihrál na Galiardiho. Ten však při střeleckém pokusu zlomil svou hůl.

55:55
    Joe Pavelski dostal přihrávku do ofsajdové pozice, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:36
    S Etemovou střelou na druhé straně neměl Niemu žádné potíže. Byla to 21. střela v tomto utkání, která na toho Fina šla. Antti Niemi je blízko své druhé nule v sezóně.

55:03
    Situaci tři na dva domácích zakončil svižnou střelou zápěstím T. J. Galiardi, švýcarský brankář ve službách Ducks však jeho ránu viděl a s klidem vyrazil.

54:28
    Kačeři jsou v plném počtu, k vyrovnání jim však zbývá pět a půl minuty, což by se rovnalo malému zázraku.

54:00
    Havlátova střela byla zblokována, o zbytek se postaral obránce Allen, který nedovolil domácím borcům dorážet.

53:43
    Nyní se však domácí dlouho nemohli v pásmu Ducks usadit.

52:46
    Patrick Marleau se tlačil do zakončení, ovšem nakonec se k puku dostali hokejisté v bílých dresech a vyhodili až k Niemimu, jenž má k čistému kontu zase o něco blíž, když se teď hraje před Hillerem.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 1. Pavelski (Giliardi, Clowe), 5. Marleau (Couture, Wingels), 10. Burns (Wingels, Havlát), 47. Wingels (Couture, Boyle)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Demers, Stuart, Braun, Irwin, Boyle – Havlát, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Wingels – Galiardi, Pavelski, Clowe – Desjardins, Gomez, Sheppard. Trenér: Todd McLellan.
    Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Sbisa, Lydman, Fowler, Allen, Souray, Beauchemin – Perry, Getzlaf, Selanne – Ryan, Holland, Etem – Winnik, Koivu S., Cogliano – Palmieri, Steckel, Dvořák. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Walsh, O'Halloran – Shewchyk, Nelson