Chomutov – K. Vary 5:6 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 3:0 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 2:4 (kon.)

58:00
    Zbývají dvě minuty do konce utkání a oba týmy už jen dohrávají utkání v poklidném tempu.

55:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tentokrát už byl však brankář Třince krátký. Po pěkné kombinaci vyslal tvrdou střelu Libor Zábranský, kterou brankář vyrazil přesně na hůl Filipa Krále, který zavěsil kotouč do horního rohu a poslal svůj tým do vedení o tři branky.

54:58
    Nebezpečnou střelu vyslal z hranice kruhů Adam Gajarský a brankář Prokop se musel hodně snažit, aby svým betonem zamezil brance.

54:04
    Možnost přidat třetí branku bude mít Kometa během přesilové hry. Dvě minuty za podražení dostal třinecký Filip Rufer.

53:03
    Zajímavou akci předvedl kapitán Komety Jan Süss. Z rohu vyjel až před brankáře Prokopa a snažil se ho oklamat blafákem, ale úspěšnější byl opět brankář Prokop.

50:00
    Do konce utkání zbývá sice ještě deset minut, ale vypadá to, že je rozhodnuto. Brňané mají jasně navrch a Třinec se jen těžko dostává ze svého obranného pásma.

49:00
    Hra probíhá vesměs jen v obranném pásmu Třince a Kometa se tlačí za třetím gólem.

47:04
    Obránce Komety Libor Zábranský si udělal výlet až před třineckého brankáře a pěknou střelou trefil pouze je jeho rameno.

46:06
    Opět útočí jen hráči Komety. Brankář Třince Oskar Prokop připravený.

43:31
    Poprvé v utkání dokázali Oceláři svého soupeře trochu podusit, ale na brankáře Brna Lukáše Dostále si nepřišli.

43:02
    Až teď se Třinec dokázal zabydlet v útočném pásmu, ovšem bez jakékoliv střely a do konce vyloučení Brna zbývá pouze 12 vteřin.

42:03
    Brno již ve čtyřech.

41:40
    Zatím se však nemůže dostat ani do útočného pásma.

41:14
    Další vyloučení na straně Komety. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jakub Matula a Třinec si zahraje přesilovku 5 na 3.

40:00
    Na konci druhé třetiny ještě obdržel dvě minuty za napadení brněnský Roman Jeřábek a Třinec tedy má na začátku třetí třetiny výhodu přesilové hry.

40:01

Jan Hošic

Branky a nahrávky: 22. Süss (Krejčí), 25. Krejčí (Süss), 56. Král (Zábranský, Süss)

HC Kometa Brno: Dostál(Borský) – Buffi, Jeřábek, Pípa, Zábranská, Král, Kučera, Gajarský, Krejčí, Matula, Süss, Aulehla, Gloz, Blaško, Mikyska, Kunc, Macháň
    HC Oceláři Třinec: Prokop(Ochman) – Rufer, Radzienciak, Tumlíř, Mulin, Najsar, Raček, Przybyla, Marguš, Šulek, Klocek, Krzak , Tomanek, Paloncy, Hladoník

Rozhodčí: Danylets J. – Pleticha, Danylets M.