Liberec – Opava 5:2 (kon.) | Zlín – Pardubice 0:1 (kon.) | Ostrava – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
5:2 (4:1)
Slezský FC Opava
Pátek 29.03.2013, 10:15 • Umt. Nisa, Liberec • Celostátní liga staršího dorostu

Liberec o své poločasové vedení již nepřišel. Hosté se sice dostali zásluhou Lavroviče v 64. minutě na dostřel dvou přesných tref, avšak definitivní podobu skóre dal v 84. minutě domácí Kaiser, který upravil na 5:2. Duel tak skončil takřka "hokejovým" výsledkem a tři body zůstávají po zásluze na severu Čech. (12:03:29)

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.

86
    Ze hry je stažen také autor předešlé branky Kaiser. Místo něj si na posledních pár minut zahraje Henzl.

86
    Drobílka nahradil Rydval.

84
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberečtí zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství. LUKÁŠ KAISER chtěl zřejmě centrovat, ale balon stočil přímo do branky soupeře.

78
    Ondráčkova střela nemohla hostující bránu ohrozit a šla hodně mimo.

72
    Liberec střídá. Odešel Řehák, který přenechal své místo Jaroslavu Kubátovi.

69
    Hosté střídají. Odešel Uvíra, místo kterého se do hry zapojí Hartmann.

64
    Opava právě vstřelila branku!
    STANISLAV LAVROVIČ předvedl pěknou individuální akci, když obešel dva protihráče a poté zakončil přesně k tyči.

59
    Liberecký Matějka pálil z dobrých pětadvaceti metrů pouze nad Godulovu bránu.

54
    Novotného rána zpoza vápna byla včas zblokována a k opavské svatyni se ani nedostala.

51
    Druhý poločas nezačal nijak svižně. Zatím na vážnější šanci čekáme.

46
    Jednu změnu registrujeme také v sestavě Slezanů. Dolů šel Machuca, kterého nahradil Rolný.

46
    Další změnou v dresu domácích je příchod Zachovala, který nahradil Jiřího Kubáta.

46
    Liberec o přestávce vystřídal. Místo Kávy si druhou polovinu utkání zahraje Matějka.

46

V Liberci před chvílí skončila gólově velice výživná první půle, po které je na tom o poznání lépe domácí tým. Ten dokázal poslat za záda opavského brankáře hned čtyři pokusy, zatímco hosté skórovali v jediném případě. Na liberecké straně se do střelecké listiny dvakrát zapsal Řehák, kterého doplnili Drobílek s Novotným. Za Opavu se trefil Dřizgevič.

Jakub Martínek

Branky: 4. Drobílek, 8. Novotný, 17. Řehák, 38. Řehák, 84. Kaiser – 14. Dřižgevič, 64. Lavrovič

Karty:   13. Lukeš (LIB) – 5. Jurečka (OPA)

FC Slovan Liberec: Jiří Kubát (46. Zachoval) – Trnka, Kastelovič, Ondráček, Kaiser (86. Henzl), Řehák (72. Kubát Jar.), Drobílek (Rydval), Dydowicz, V. Novotný, Lukes, Káva (46. Matějka).
    Slezský FC Opava: Godula – Schuster, Pavlíček, Bubeník, Morong, Lavrovič, Machuca (46. Rolný), Dřizgevič, Jurečka, Macíček, Uvíra (69. Hartmann).

Rozhodčí: Černý – Kříž, Šťastný