Buffalo – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida – New Jersey 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 4:0 (kon.)
San Jose – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Chicago 1:7 (kon.)
Edmonton Oilers
4:0 (4:0, 0:0, 0:0)
Vancouver Canucks
Neděle 31.03.2013, 04:10 • Rexall Place, Edmonton, AB • NHL

Domácí si z dnešního utkání připisují důležité tři body a živí naději na účast v Play Off, hosté naopak padli po sedmi vítězných utkáních v řadě. O výhře Edmontonu rozhodli hráči Oilers povedenou první třetinou, kdy vstřelil všechny své branky, tři z nich Taylor Hall. Ode mne je to pro tuto chvíli již vše a přeji pěknou neděli! (06:34:51)

Vhazování: 21 – 25
    Vyloučení: 3 – 3, navíc Brown – Sestito oba 10 min.
    Hity: 38 – 28

60:00

58:42
    Jones tvrdě sestřelil u hrazení Chrise Taneva (VAN), ten ale ještě předtím vyhodil puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:30
    Canucks vyhazují pouze k Dubnykovi, domácí jsou blízko důležitému vítězství.

56:25
    Další pokus domácích má na svědomí Eberle, i teď je brankář hostů úspěšný.

56:17
    Z levého kruhu pálí pohotově Hall, Luongo nadvakrát vyráží.

56:00
    Další zblokovaná střela, tentokrát se pokoušel prosadit zleva Daniel Sedin.

54:50
    Hráči Canucks jsou sice ve třetí třetině po většinu času v držení kotouče, domácí jim ale nedávají moc času ani místa na to se prosadit.

53:24
    Higgins to zkoušel zpoza obránce, ten ale dokázal zablokovat kotouč a Dubnyk tak zasahovat nemusí.

52:30
    Další zákroky Luonga po střelách Pottera a střelce tří branek Halla.

52:00
    Hall se tlačil do zakončení mezi kruhy, obránci hostů mu ale stačili zblokovat hůl.

50:40
    Potterovu střelu vyráží Luongo zpět do hry, na druhé straně netrefuje svatyni domácích svým pokusem obránce Hamhuis.

50:00
    Hemský mezi kruhy a jeho rána netrefuje lapačku Luonga, bohužel pro českého útočníka ani branku hostů.

49:20
    Alberts nahazuje od modré na Dubnyka, ten s přehledem vyráží.

48:40
    Po přiťuknutí od modré čáry pálí z levého kruhu tvrdě Justin Schultz, Luongo tlumí puk na své hrudi.

47:48
    Z rohu si před branku povyjel Daniel Sedin, prudká rána končí vedle domácí branky.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 1. Hall (Eberle, Šmíd), 3. Šmíd (Petry), 3. Hall (Nugent-Hopkins, Schultz N.), 8. Hall (Nugent-Hopkins, Schultz J.)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – Schultz J., Schultz N., Petry, Šmíd, Potter, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Jakupov, Horcoff, Jones – Brown, Smyth, Petrell.
    Vancouver Canucks: Schneider (3. Luongo) – Garrison, Hamhuis, Bieksa, Edler, Tanev, Alberts – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Schroeder, Raymond – Pinizzotto, Ebbett, Higgins – Gordon, Lapierre, Sestito.

Rozhodčí: VanMassenhoven, Rehman – Mach, Brisebois

Diváci: 16839