Troyes – PSG 0:1 (kon.) | Ajaccio – Nancy 1:1 (kon.) | Évian TG – Rennes 4:2 (kon.)
Lorient – Bastia 4:1 (kon.) | Bordeaux – Montpellier 4:2 (kon.) | Brest – Remeš 0:2 (kon.)
Girondins Bordeaux
4:2 (3:1)
Montpellier HSC
Sobota 13.04.2013, 20:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Girondins zvládl i druhý poločas a zaslouženě si dnes připisuje tři body. Rázný krok za vítězstvím udělali domácí již v první půle, ve druhé pak své vedení ještě navýšili, hosté se zmohli pouze na korigování v nastaveném čase. Montpellier se ve druhém poločase zlepšil, na body to však nestačilo. To je ode mne vše, hezký zbytek sobotního večera. (21:54:27)

90+2
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Hosté se nakonec ještě dočkali. Faubertovi se nepodařilo centr Martina odhlavičkovat do bezpečí, k míči se dostal BENJAMIN STAMBOULI a šťastnou střelou překonává Carassa – 4:2!

90
    Zápas se bude nastavovat o tři minuty.

90
    Na rohový kop si naskočil Congré, ale branku Bordeaux minul.

89
    Zápas už se jen dohrává, přesto se Montpellier snaží ještě skórovat.

86
    Herrerův centr žádné potíže nenadělal, zamířil totiž do zámezí.

84
    Dohrál také střelec jedné z branek Saivet, na jeho místo nastupuje Ben Khalfallah.

83
    Na Estradův centr však nejvýše vyskočil jeden z domácích hráčů a míč uklidil daleko od branky.

83
    Cabella si došel pro faul a Montpellier tak bude kopat standardku z pravé strany pokutového území.

82
    Girondins v pohodě hlídá svůj tříbrankový náskok, o osudu utkání je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

80
    Střídá se také u domácích. Diabaté odchází, přichází Rolan.

78
    Žlutou kartu vidí Faubert.

77
    Hosté nyní měli dobré momenty, na Carassa však nevyzráli.

77
    Poslední střídání hostujícího celku. Belhanda dohrál, nastupuje Herrera.

77
    Příliš nechybělo k tomu, aby si Sané místo malé domů vstřelil vlastní gól! Carasso stál úplně někde jinde a přihrávka domácího obránce jen o kousek minula pravou tyč.

75
    ...i hostující Cabella. Oba si diví, ale není jim to nic platné.

75
    Potrestaným za předešlou situaci je domácí Trémoulinas...

74
    Trémoulinas s Cabellou si vyměnili několik peprných výrazů a vzniklou situaci musel rychle uhasit hlavní sudí žlutými kartami.

Lukáš Švéda

Branky: 11. Sané, 24. Diabaté, 26. Plašil, 54. Saivet – 45+1. Cabella, 90+2. Stambouli

Karty:   75. Trémoulinas (BOR), 78. Faubert (BOR) – 39. Mounier (MON), 48. Kaoutari (MON), 70. Belhanda (MON), 75. Cabella (MON)

Girondins Bordeaux: Carasso – Faubert, Mariano, Sané, Trémoulinas – Plašil (K), Sertic (41. Biyogo Poko) – Saivet (84. Ben Khalfallah), Obraniak, Maurice-Belay – Diabaté (80. Rolan)
    Montpellier HSC: Jourdren – Congré, Hilton (K), El Kaoutari, Bedimo – Belhanda (77. Herrera), Stambouli – Camara, Cabella, Mounier (67. Martin) – Charbonnier (50. Estrada)

Rozhodčí: Benoît Millot – Luzi, Gringore