Prešov – Nitra 0:1 (kon.) | Košice – Zlaté Moravce 0:2 (kon.) | Trnava – Trenčín 2:0 (kon.)
Slovan Bratislava – Senica 3:2 (kon.) | Žilina – Ružomberok 3:0 (kon.) | Myjava – B. Bystrica 2:1 (kon.)
FC Tatran Prešov
0:1 (0:0)
FC Nitra
sk Sobota 27.04.2013, 14:30 • Štadión Tatrana Prešov • Niké liga

Druhé dejstvo začalo pre Prešov veľmi fádne a pred Chudým si šance vypracoval v porovnaní s prvým polčasom len minimum. Trestala preto Nitra, po priamom kope z ľavej strany sa ujala vedenia. Loptu na zadnú žrď totiž nikto nezasiahol a dostala sa až ku hlavičke Struhára, ktorý ju poslal do siete – 0:1. To Tatran v útočnej fáze otupilo ešte viac a ich hra poriadne znervóznela. V 60. minúte síce mohol Novák vyrovnať, ale nebezpečnú strelu mu Chudý vychytal a k dorážke sa už nedostal ani Jakovlev. Na druhej strane mieril nad bránu spoza vápna Zošák po Benčíkovom priťuknutí. Následne hasil problémy pred svojou bránou Diviš, musel likvidovať nepríjemnú strelu Clebera. V rýchlom brejku sa následne ocitol Tawamba a lobom Diviša prekvapil. Brankár musel loptu na roh vytlačiť len končekmi prstov. Nitre sa v obrane darilo riešiť všetko s prehľadom, naopak, Tatran bol v útoku výrazne bojazlivý a neškodný. Do konca zápasu sa mu už nepodarilo v ofenzíve nič vymyslieť, gól nedal v závere ani Petráš z dobrej pozície a preto stratil mimoriadne dôležité tri body v boji o záchranu. Nitra si opäť výrazne polepšila a stúpa tabuľkou nahor už aj v prípade odrátania troch bodov. Tento výsledok musí tešiť aj Trnavu a ďalších namočených mužstiev. Nad Prešovom sa však nebezpečne zmráka... (16:20:19)

90+3
    Center ale Petráš v dobrej pozícii poslal nad!

90+2
    Zrejme posledná šanca pre Prešov, je tu ešte rohový kop.

90+2
    Prešov má zúfalý tlak, ale hráčom v zelenobielom dnes nevychádza nič.

90+1
    Prešov získal priamy kop, ale ani z neho sa domácim skórovať nepodarilo, resp. ani ohroziť bránu Chudého.

90
    Rozhodca nadstavuje 2 minúty.

89
    Dubeň nastúpi v kádri Nitry do hry ako posledný striedajúci, vymení Benčíka.

88
    Do konca stretnutia už mnoho času neostáva, Prešov je v súčasnosti na tom veľmi zle.

87
    Do hry sa v kádri Nitry dostane ešte aj Boris Turčák, na ihrisko vybehne výmenou za Clebera.

86
    Novák vybojoval rohový kop po zblokovanom centri.

85
    Diviš nemusel zasahovať, ale nepríjemný prízemný center šiel pred jeho svätyňou výrazne nebezpečne.

84
    Nitra vybojovala rohový kop a s rozohrávaním sa iste nikam ponáhľať nebude.

83
    Psychika domácich je výrazne naštrbená. Gergelova strela vysoko nad a nepresne to zrejme len potvrdzuje.

82
    Prešov sa snaží čosi s výsledkom urobiť, ale v útočnej fáze je to ešte viac krkolomné a nesúrodé, ako v prvom polčase.