Ajax – Willem II 5:0 (kon.) | Den Haag – Feyenoord 2:0 (kon.) | Eindhoven – Nijmegen 4:2 (kon.)
Waalwijk – Arnhem 3:2 (kon.) | Alkmaar – Zwolle 4:0 (kon.) | Venlo – Groningen 0:0 (kon.)
Heerenveen – Utrecht 2:4 (kon.) | Heracles – Twente 1:1 (kon.) | Breda – Kerkrade 5:3 (kon.)
RKC Waalwijk
3:2 (2:0)
SBV Vitesse Arnhem
Neděle 05.05.2013, 12:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Nizozemská Eredivisie

V dnešním zápase byl lepší domácí tým, který po zásluze vyhrává dnešní duel jednobrankovým rozdílem! Po brankách Brabera a Liedera již vedli domácí 2:0, ale hosté se nevzdali, do druhé poloviny zápasu nastoupili jako vyměnění a dokázali srovnat na 2:2, jenže dvě minuty na to fauloval obránce Kashia a byla nařízena penalta, se kterou si poradil Duits. Ode mne je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a u dalšího online přenosu opět na počtenou! (14:26:37)

90+5
    V posledních vteřinách utkání hosté přidávají na agresivitě. Za chvíli se očekává konečná hvizd hlavního rozhodčího.

90+4
    Darri ve výborné pozici také netrefil bránu! Střela prosvištěla přibližně metr od brány Zoeta.

90+2
    Neskutečný zákrok od Zoeta, který si pohlídal hlavičku Bonyho! Druhý zmiňovaný byl v nejlepší pozici pro zakončení, jeho mířidla však selhala.

90+1
    Druhý poločas se nám protáhne o pět minut, ve kterých se hosté budou snažit o vstřelení vyrovnávací branky.

90
    Za malý okamžik nám čtvrtý rozhodčí na světelné tabuli oznámí, kolik minut se bude nastavovat k druhému poločasu tohoto utkání.

89
    Rozhodčí zastavují slibnou šanci Waalwijku kvůli ofsajdu, ve kterém se ocitl Lamey. Velthuizen bude odkopávat z hranice pokutového území.

88
    Střídání v týmu RKC Waalwijk: ze hřiště odchází Jozefzoon, přichází Jungschläger.

87
    Pár minut před koncem utkání se bude střídat na domácí straně. Asistenti rozhodčího signalizují střídání.

85
    Startuje posledních pět minut základní hrací doby, uvidíme, zda to do vítězného konce dotáhne domácí tým.

83
    Domácí hráči zažehnali nebezpečí v jejich pokutovém území, kde se přistěhovali útočníci Vitesse a pokoušeli se srovnat stav utkání.

81
    Theo Janssen vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu.

79
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kazaishvili, přichází Darri.

79
    Hosté vhazují od postranní čáry, kombinují, tlačí se vpřed, jenže zakončení mají velmi nepřesné.

76
    I přesto, že ve druhém poločase vládnou hosté z Vitesse, výsledek je příznivější pro Waalwijk, který se díky penaltě opět ujal vedení.

74
    Janssen byl blízko další vyrovnávací branky! Chyběl opravdu kousek a míč by skončil za zády Zoeta.

73
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kashia, přichází Cziommer.

72
    Střídání v týmu RKC Waalwijk: ze hřiště odchází Duits, přichází van Mosselveld.

Petr Blakala

Branky: 3. Braber, 41. Lieder, 70. Duits (pen.) – 47. van der Heijden, 68. Havenaar

Karty:   2. Duits (WAA), 29. Boukhari (WAA) – 70. Kashia (ARN), 81. Janssen (ARN)   29. Boukhari (WAA)

RKC Waalwijk: Zoet – Braber, Drost, Duits, Jozefzoon, Lieder, Martina, Ramos, Stans, van Peppen, Boukhari
    SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Kashia, van Aanholt, Kalas, Janssen, van der Heijden, van Ginkel, Havenaar, Bony, Ibarra, Kazaishvili

Rozhodčí: P. Vink – R. Meenhuis N. Siebert