Francie – Rakousko 3:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 4:3 (kon.) | Německo – Rusko 1:4 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 3:2 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – USA 1:4 (kon.) | Norsko – Dánsko 3:2 (kon.)
Norsko
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Dánsko
Neděle 05.05.2013, 20:15 • Globen Arena, Stockholm • Mistrovství světa

Dánové sice ve třetí třetině dokázali srovnat na 2:2, ale na Thoresenovu trefu uz odpověď nenašli. Norsko tak získalo další tři body a na šampionátu je zatím bezchybné. Nejlepšími hráči zápasu jsou Dán Jakobsen a Nor Bastiansen. To je od nás ze Stockholmu pro dnešek vše, napočtenou se těšíme už zítra, kdy se opět představí český tým. Ten čekají Švýcaři.

60:00

59:13
    Holtet dostal puk do středního pásma, prázdnou branku se mu trefit nepodařilo.

58:25
    Vhazuje se před Haugenem, Galbraith zůstává na střídačce a Dánové to zkusí v šesti bruslařích.

58:25
    Dánský kouč Per Backman si vyžádal oddechový čas.

58:22
    V závěru zápasu se na ledě přiostřuje, drobná potyčka u trestných lavic se obejde bez vyloučení.

57:28
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Obránce Dánska ztratil za vlastní brankou puk, o který ho obral Skroder. Poté poslal puk na PATRICKA THORESENA, který backhandovou trefou nad vyrážečku pomstil svého kapitána. Asistence: Per-Age Skroder.

57:02
    Norský kapitán dokonce za pomoci svých spoluhráčů míří do šatny, je evidentně otřesený.

57:02
    Ne ledě u vlastní branky zůstává ležet obránce Norska Tollefsen, kterého nejprve sekl a poté srazil k ledu Christensen. Rozhodčí ale situaci zřejmě přehlédl, protože nevylučuje.

55:21
    Bastiansen se s pukem vymotal zpoza branky a málem u tyčky překvapil Galbraitha. Tomu pomohlo v tuto chvíli i štěstí.

54:45
    Dánové srdnatě a za pomoci kopací techniky udrželi útočné pásmo, ale rozhodčí viděl puk na malou chvíli za modrou čáru. Vhazuje se tak ve středním pásmu.

53:50
    Dánský minikotel slaví, ale Norové se nedají lacino a zatápějí dánské obraně.

52:27
    Útočník Jesper Jensen špatně rozehrál, ale Norové jeho chybu nedokázali potrestat.

51:29
    Utkání sleduje 3754 diváků.

49:58
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    A máme tu vyrovnávací trefu MADSE BOEDKERA. Ten si u pravé tyčky počkal na nabídku Mikkela Boedkera a přesně trefil mezírku mezi Haugenovým tělem a brankovou konstrukcí. Asistence: Mikkel Boedker, Mads L. Christensen.

48:41
    Útočník Jesper Jensen projel s pukem celé hřiště, ale v závěru svého sóla už neměl sílu na zakončení a nedostal se ani ke střele.

47:59
    Norský kotel za brankou Haugena nesměle povzbuzuje své hráče.

46:47
    Dánové si za své představení zejména ve druhé třetině branku zasloužili. Na případně srovnání mají ještě třináct minut, během kterých se Norové ještě pořádně zapotí.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 2. Trygg (Olimb M.), 38. Bastiansen (Ask, Bonsaksen), 58. Thoresen (Skroder) – 46. Lassen (Boedker Mi., Christensen), 50. Boedker Ma. (Boedker Mi., Christensen)

Norsko: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen (C), Sorvik, Solberg, Odegaard – Hansen, Skroder, Thoresen (A) – Bastiansen (A), Olimb K. A., Olimb M. – Holtet, Roymark, Forsberg – Spets, Ask, Martinsen – Roest. Trenér: Roy Johansen.
    Dánsko: Galbraith (Nielsen S.) – Nielsen D. (A), Lassen, Larsen, Lauridsen O., Lauridsen M., Jensen J. B., Boedker Ma., Nielsen R. – Green (C), Starkov, Hardt – Jakobsen, Christensen, Boedker Mi. – Storm, Poulsen, Jensen J. – Bjorkstrand, Staal, Madsen (A). Trenér: Per Backman.

Rozhodčí: Croft (USA), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Dahmen (SWE)