Boston – Toronto 2:4 (kon.) | Detroit – Anaheim 0:4 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:0 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 05.05.2013, 21:00 • Xcel Energy Center • Play-off NHL

Já Vám děkuji za pozornost. Zda-li nemáte v plánu jít spát dovolím si Vás odkázat na jiné noční utkání v naší redakci. Případně dobrou noc a hezký vstup do nového týdne. (00:30:40)

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:00
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:05

1. Jason Zucker (MIN) 1+0
    2. Zach Parise (MIN) 1+0
    3. Josh Harding (MIN) 27 zák., 2 gólů, 92,6%

Diváci se v prodloužení dočkali rychlého gólu Minnesoty, po kterém vypukly velké oslavy v Xcel Energy Center. V prodloužení začali lépe hráči Chicaga, kteří se po vyrovnávací brance v závěru třetí třetiny dostali do euforie a chtěli zápas ukončit co nejdříve. Jejich plány zkazila druhá formace Minnesoty, když za brankou výborně bojoval Matt Cullen, z toho pramenila střela Jasona Zuckera, který ukončil dnešní zápas a snížil tak stav série na 1:2.

62:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je tu konec utkání. Domácí se vymanili z tlaku Chicaga a hned z prvního útoku prodloužení se prosazují. Cullen výborně bojoval v útočné třetině, když se mu vleže podařilo prostrčit kotouč na JASONA ZUCKERA, který střelou zápěstím a z ostrého úhlu překvapuje brankáře Crawforda. Asistence: Matt Cullen, Marc-Pierre Bouchard.

61:47
    Setoguchi se snažil dostat do útoku, ztroskotal na prvním obránci.

61:21
    Vhazování před Hardingem.

60:53
    Podařilo se jim dvakrát vystřelit, bohužel pro ně vždy mimo branku.

60:30
    V úvodu prodloužení se do útoku dostávají hráči Chicaga.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 00:14.

V základní hrací době se nerozhodlo. Ve třetí třetině se zásluhou Pariseho dostala do vedení Minnesota a už se zdálo, že to dotáhnou do vítězného konce. Proti byli hráči Chicaga, kteří předvedli drtivý tlak, který zužitkoval v 58. minutě Keith a poslal tak utkání do prodloužení.

Střely na branku ve třetí třetině: 7:8

60:00

59:49
    Vhazování v útočné třetině Minnesoty.

59:41
    Frolík v útočné třetině ztratil. Koivu to zkoušel na Pariseho, jeho přihrávka byla tečována mimo hrací plochu.

59:20
    U kotouče hráči domácího celku.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:52
    Jonathan Toews se hezkým manévrem dostal až před Hardinga. Bohužel pro hosty zakončoval v leže a jeho pokus neměl potřebou razanci.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 19. Bouchard (Clutterbuck), 44. Parise (Coyle), 63. Zucker (Cullen, Bouchard) – 14. Oduya (Kane, Hossa), 58. Keith (Kane)

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Gilbert, Stoner – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Bouchard, Brodziak, Clutterbuck – Veilleux, Dowell, Mitchell
    Chicago Blackhawks: Crawford (Karlsson) – Hjalmarsson, Keith, Leddy, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Frolík

Rozhodčí: Kowal, Watson – Wheler, Miller