Sokolov – Zlín 2:1 (kon.) | Pardubice – Karviná 1:1 (kon.) | Bohem. Pr. – Bohemians 1905 3:2 (kon.)
HFK Olomouc – Znojmo 2:0 (kon.) | Most – Opava 5:1 (kon.) | Ústí n. L. – Varnsdorf 1:2 (kon.)
Žižkov – Vlašim 3:1 (kon.) | Čáslav – Táborsko 2:1 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:2 (0:0)
FK Varnsdorf
Sobota 01.06.2013, 17:00 • Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Pozápasové ohlasy trenérů:

Přemysl Bičovský (FK Ústí nad Labem): "Budu se opakovat jako po každém zápase. Pokud neproměníme šance, které si vytvoříme, nemůžeme vyhrávat. Nemůžeme si také dovolit zbytečné chyby. Jedná se o začátečnické chyby, které si hráč ve druhé nejvyšší české fotbalové lize nesmí dovolit. Není možné, aby nám nejmenší hráč na hřišti dával góly hlavou. Za stavu 1:1 jsme se dopustili hrubé chyby, která rozhodla utkání. Na to, jaké byly podmínky, jsme viděli docela kvalitní střetnutí."

Zdenko Frťala (FK Varnsdorf): "Zápas hodnotím pozitivně, protože se nám podařilo získat tři body. Vzhledem k počasí kvalita hry trochu trpěla a bylo to o tom, kdo bude šťastnější a kdo bude lépe zahrávat standardní situace. Utkání bylo nervózní, naši hráči si uvědomují, že hrají o třetí místo. Nakonec rozhodl Radim Breite po nádherném individuálním průniku. Naším cílem je třetí místo udržet, před sebou máme ještě duel s Mostem."

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, na počtenou opět ve středu 5. 6. 2013. Zdeněk Kamínek ml. (18:57:59)

Varnsdorf po výhře 2:1 odváží z Ústí nad Labem tři body. Skóre otevřel v 55. minutě Marek Volf, o dvanáct minut později srovnal skóre mladík v ústecké sestavě Michal Hanich. Rozhodující trefu vstřelil v 78. minutě Radim Breite.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 6:7 (3:3).
    ŽK: 90+4. Benčík (UNL) – 22. Dobrovolný (VDF).
    Rohové kopy: 11:9 (3:7).
    Ofsajdy: 2:3 (1:0).

Hráči hostů se radují se svými přibližně patnácti fanoušky.

90+4
    Ladislav Benčík (UNL) neudržel nervy a byl potrestán žlutou kartou za vyrvání a následné zahození rohového praporku.

90+4
    Benčíkův centr nemířil vůbec do vápna, ale za branku Porcala. Ústecký záložník neudržel nervy a zahodil rohový praporek.

90+3
    Zahrávat roh z pravé strany bude Benčík.

90+3
    Rohový kop pro domácí.

90+2
    O míč se bojuje na středu hřiště.

90+1
    Zeman přestřelil z hranice velkého vápna.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.

88
    Ústečtí napadají rozehrávku soupeře. K ohrožení branky Porcala nebo k nějakému drtivému tlaku ale nedochází.

86
    Rohový kop pro Ústí nad Labem.

84
    Poslední střídání domácích. David Folwarczny (UNL) uvolňuje místo Patriku Hrošovskému (UNL).

81
    Domácím se nedaří dostat do útoku nebo si vytvořit nějaký souvislejší tlak, hosté si těsný náskok hlídají.

78
    Varnsdorf právě vstřelil branku!

RADIM BREITE trestá chybu Zdeňka Zachardy, který vyběhl až příliš proti balónu. Záložníkovi hostů nedělalo potíže přehodit ústeckého gólmana a vrátit Varnsdorfu vedení.

Dnešní utkání sledují 264 diváci. To je na počasí, které dnes v Ústí nad Labem panuje, velice dobrá návštěva.