Naso – Salaba 2:1 (kon.) | Mertens – Martin 2:1 (kon.)
Gombos – Duran 2:0 (kon.) | Lojda – Angelinos 1:2 (kon.)
6 3 6
Andrej Martin
1
4 6 4
sk Úterý 23.07.2013, 13:17 • Orbetello - Court 1 • Challenger Orbetello (antuka)

Yannick Mertens zdolal po 2 hodinách a 5 minútach Andreja Martina v troch setoch 6:4, 3:6 a 6:4. Belgičan postupuje do druhého kola v ktorom sa stretne s domácim Simonem Vagnozzim. Pre nášho tenistu sa turnaj skončil už v prvom kole. (15:26:34)

Vo vyrovnanom stretnutí začal rozhodujúci tretí set lepšie Martin, ktorý sa ujal vedenia 0:3. Potom sa ale začali diať na antuke v Taliansku strašné veci. Martin stratil päť gemov v rade a odrazu bol na pokraji vypadnutia. Svoj servis si ešte podržal, ale následne pri podaní súpera zlyhal a to i napriek tomu, že mal jeden brejkbal. Mertens vyhral tretí set 6:4 a zaslúžene tak postupuje ďalej.

Koniec zápasu

6:4
    Mertens premieňa mečbal a tretí set vyhráva 6:4.

A-40
    Po parádnom halfvoleji má Mertens prvý mečbal.

40-40
    Loptička v aute. Potvrdené aj rozhodkyňou. Ide sa do zhody.

30-40
    Martin si útočnou hrou na sieti vybojoval brejkbal.

30-30
    Martin stihol krátky úder súpera a to mu dáva ešte šancu zabojovať o tento gem.

30-15
    Mertens zahral loptičku do autu.

30-0
    Mertens je už iba dva fiftíny od postupu.

15-0
    Martin chybuje a za svoju chybu si niekoľkokrát buchol do čela. Snáď ho toto prefackanie nabudí k lepšiemu výkonu.

5:4
    Posledný gembal si už Martin nenechal vziať a ukončuje tak dlhú sériu získaných gemov súpera. Slovenský tenista znížil na 5:4 a tak je pred nami kľúčová hra zápasu. Mertens bude podávať na víťazstvo v zápase.

30-40
    Martin znova kazí a Belgičan sa dostáva na dostrel.

15-40
    Dobrý return Mertensa ešte kozmeticky mení stav v geme.

0-40
    Martin si rýchlo vypracoval tri gembaly.

0-30
    Martin získava dobrý základ. Vedie 30:0

0-15
    Martin je na podaní a už musí za každú cenu zastaviť úspešné ťaženie súpera.

5:3
    Mertens si podržal podanie a vedie už 5:3. Belgičan získal päť gemov v rade a je blízko postupu do ďalšieho kola.