Genk – Oostende 3:0 (kon.) | Kortrijk – Leuven 1:0 (kon.) | Lierse – Waregem 1:2 (kon.)
Mons – Cercle Brugge 1:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Gent 1:1 (kon.)
Waasland-Beveren
1:1 (0:0)
KAA Gent
Sobota 27.07.2013, 20:00 • Freethiel • Belgická Jupiler Pro League

Je konec. Waasland se s Gentem rozchází smírně 1:1 a oba týmy si tak na úvod letošního ročníku belgické ligy připisují po bodu. Domácí se dostali v úvodu druhé půle do vedení ze standardní situace zásluhou Gershona, jenže Gent byl v dalším průběhu aktivnějším celkem a zaslouženě vyrovnal. Ode mě je to dnes vše, přeji vám hezký zbytek dne. (21:52:37)

90
    V samém závěru mají tlak domácí! Hodně nebezpečný přímý kop Boeckx vyrazil na roh a brankář Gentu si poradil i s následnými dvěma rohovými kopy, přičemž oba končily pokusy směřujícími mezi tři tyče.

88
    Sílící tlak Gentu se snaží trenér Waaslandu De Boeck zmírnit střídáním. Místo Sibuma si posledních pár minut zahraje Veselinovič.

87
    Další žlutou kartu si může zblízka prohlédnout domácí záložník Marič.

84
    První střídání domácích. Trenér De Boeck vymění Lebbihiho za Sterckxe.

82
    Střelecký pokus byl sražen na roh, kterému se domácí ubránili.

81
    Hosté budou rozehrávat volný přímý kop z hodně zajímavé pozice. Pětadvacet metrů od branky, to už je střelecká příležitost.

80
    Druhou žlutou kartu dnešního utkání dostává Cédric D'Ulivo z Waaslandu.

78
    Po dlouhé době sledujeme pasáž hry, kdy mají míč u nohou domácí fotbalisté, kteří se snaží zklidnit hru.

76
    Waasland-Beveren je v posledních minutách přikovaný na své polovině. Další střela z kopaček hostů letěla mimo, rohový kop o chvíli později svěřenci trenéra De Boecka odvrátili.

74
    Jejich snahu však brzdí praporek lajnového, který ukazuje ofsajd.

73
    Gent pokračuje ve zvýšené aktivitě, která mu koneckonců přinesla i vyrovnání. Zdá se, že bod by hostům byl málo.

71
    Gent právě vstřelil branku!

Je vyrovnáno! Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut a začínáme v podstatě od nuly. O vyrovnávací branku se zasloužila jedna z nových tváří v dresu Gentu, CARLOS DIOGO, přihrával Vandeputte.

68
    Coosemans musel nyní zneškodnit jeden z přesných pokusů Gentu, poradil si na výbornou. El Ghanassy byl autorem střely.

67
    Druhé střídání Gentu. Místo Pedersena se na hřiště podívá Rodgers Kola.

65
    Po krátkém ošetření jednoho z domácích hra pokračuje. Hráči Gentu přezdívaní jako Buffalos drží míč a snaží se prokombinovat do střelecké pozice.

63
    Nebezpečné manévry se nyní odehrávají v blízkosti pokutového území Waaslandu. Renato Neto dvakrát centroval, žádného ze spoluhráčů však nenašel.

60
    Hráči Gentu se snaží o vyrovnání a mají míč častěji na svých kopačkách. Svými dvěma střelami v krátkém sledu však nemířili přesně.

57
    Victor Fernandez zřejmě v reakci na obdržený gól poprvé střídá. Van Der Bruggena nahradí Vandeputte.

53
    Van Der Bruggen se snažil o vyrovnání, ale svůj centr zprava pokazil.

52
    Waasland právě vstřelil branku!

Domácí otevírají skóre a ujímají se vedení! O první gól dnešního zápasu se postaral RAMI GERSHON.

52
    Zřejmě to bude Izraelec v barvách Waaslandu, kdo zahraje přímý kop z pravé strany z nebezpečné vzdálenosti.

50
    Fotbalisté na obou stranách nyní dvakrát rychle přeběhli hřiště, ani útok Gentu, ani kontr Waaslandu však s bezbrankovým stavem nic neudělaly.

48
    Waasland se díky faulu jednoho ze soupeřů posunul ze své poloviny hluboko na území Gentu.

47
    Ve druhém poločase měli výkop domácí, nicméně o chvíli později už hrají hráči Gentu. Jejich útok končí v zámezí a Coosemans bude vykopávat od vlastní branky.

46

V první půli jsme branku neviděli. Mírně více ze hry má favorit utkání z Gentu, ale i Waasland už párkrát soupeřovu branku ohrozil. Druhý poločas začne přibližně v 21:00.

45
    Vypadá to, že sudí Boucault nebude nastavovat ani minutu.

44
    Až nyní letěl míč směrem k brance Colina Coosemanse, brankář domácích ale zasahovat nemusel a čeká jej odkop od branky.

42
    Ani už čtvrtý rohový kop šanci Gentu nepřinesl.

40
    První poločas se chýlí ke konci. Hra se odehrává momentálně ve středu pole, ani jeden z týmů se do útoku příliš netlačí. Jeden z hráčů Gentu fauloval na polovině soupeře a dal tak Waaslandu dostatek klidu na rozehrávku.

39
    Van Der Bruggen se dostal ke střele z levé strany, míč letí kousek vedle.

36
    Máme tu první žlutou kartu, kterou vidí za zákrok ve středu hřiště gentský Ervin Zukanovič.

34
    Po chvíli měli možnost zahrávání rohového kopu také domácí, ale k zakončení se také nedostali.

32
    Gent mohl ohrozit zatím čisté konto Waaslandu z rohového kopu, ale nakonec celá mela v pokutovém území skončila faulem jednoho z útočících.

30
    Hluboko v hájemství Gentu se zjevil Lebbihi, ale se svým pokusem překvapit Boeckxe neuspěl.

29
    Brankář Waaslandu Coosemans je nyní hodně v permanenci. Alespoň co se odkopů od branky týče. Na střelecký pokus, který by mohl být označen jako nebezpečný stále čekáme.

27
    Snaha svěřenců hostujícího kouče Victora Fernandeze o ohrožení branky soupeře končí neúspěchem. Míč je v zámezí a hra bude pokračovat odkopem.

26
    Dobrá spolupráce středopolařů Waaslandu. Sibum centroval přesně na hlavu naběhnutého Henkense, ale ten hlavičkoval nad.

24
    Také Gent si zkusil rohový kop, ale také to neznamenalo pro branku Waaslandu zásadní nebezpečí.

23
    Další roh domácích. Hráči Gentu však rychle získali míč pod svou kontrolu a dokonce zahrozili z rychlého brejku.

22
    Hra se trochu uklidnila. Ani jeden z týmů se nedostává dále na soupeřovu půlku. U míče domácí, kteří jsou v posledních chvílích aktivnějším celkem.

19
    Druhý rohový kop už byl nebezpečnější a byla z toho dokonce i střela na branku. Boeckx drží čisté konto.

18
    Hráči Waaslandu se osmělují. V úvodu měli více ze hry hosté z Gentu, ale nyní Red Star zatlačil soupeře hluboko na jeho polovinu. Rohový kop, který byl odvrácen si navíc po chvíli zopakují.

16
    První pokus Beverenu mezi tři tyče neletěl. Boeckx nemusel zasahovat a následně uvede míč do hry od své branky.

14
    Druhá střela na branku od hostů. Postaral se o to Mboyo, ale Coosemans byl znovu pozorný.

13
    Zahrozili i hráči Waaslandu, jejich útočná snaha však neměla dlouhého trvání a míč je znovu v moci Indiánů.

12
    Nebezpečný útok hostů končí střelou vedle!

10
    Zatím nesledujeme příliš zajímavou podívanou. Mírně navrch má Gent, ale kromě jediné střely na branku si zatím nic nevypracoval. Možná je příčinou i celá řada změn v kádrech obou celků. Waasland má kompletně novou útočnou trojici v čele s Makedoncem Tričkovskim, v dresu Gentu nastupují nově Asare, Diogo a Pedersen.

7
    Favorizovaní hosté si připisují první střelu na branku. Pro domácí to však nebezpečné nebylo a Coosemans si poradil.

6
    V posledních dvou minutách jsme viděli sérii faulů na obou stranách. Oba týmy rozehrávaly v krátkém sledu hned několik přímých kopů, nicméně vše se odehrálo okolo půlící čáry.

4
    Po nebezpečném útoku Gentu se míč dostal až za branku. Coosemans bude vykopávat.

3
    Snaha hráčů v modrobílých dresech o útok byla až přílišná. Píská se útočný faul.

2
    Odražený balon vhodí do hry na půlící čáře Diogo a může tak založit útočnou akci Gentu.

1
    Sudí Boucault foukl do píšťalky a utkání bylo zahájeno. U míče jsou hosté.

1

Ještě jednou dobrý večer. Utkání začne za deset minut. Domácí obléknou žluté dresy a modré trenýrky, hosté z Gentu zvolili bílomodrou kombinaci.

Dobrý večer, vážení sportovní přátelé. Rozbíhá se další ročník nejvyšší belgické fotbalové ligy Jupiler League a dnes se v prvním kole utkají Waasland Beveren a Gent.

KV Red Star Waasland Beveren skončil v minulém ročníku belgické ligy ve skupině o Evropskou ligu na posledním čtvrtém místě. To však znamenalo jistou záchranu a boj o evropské poháry už byl spíše jen nadstavbou. Svěřenci trenéra Glena de Boecka se budou letos take ve vyrovnané belgické soutěži pohaboyvat v klidných vodách. V přípravě se Waasland utkával většinou jen s belgickými týmy a prohrál jen jedinkrát, a to s Kortrijkem 0:2. Zajímavým porovnáním sil byl souboj se saúdskoarabským Al Shababem, který skončil bez branek.

KAA Gent je o poznání věhlasnějším belgickým klubem. V loňské sezoně bojovali svěřenci trenéra Victora Fernandeze do poslední chvíle o Evropskou ligu. Ve vyřazovacím dvojzápase nejprve porazili Lutych 1:0, ale poté utrpěli rozhodující drtivou porážku 0:7 a pohárova Evropa se jich tak letos netýká. Gent se v přípravě utkal se silnějšími týmy než Waasland, ale kupříkladu s Al Shababem prohrál 1:2. Jinak si však tým s indiánem ve znaku připsal cenné skalpy, a to například Panathinaikosu či Stuttgartu.

Dnešní soupeři se v minulém ročníku střetly jen dvakrát, a to v základní části, protože každý hrál jinou skupinu o Evropskou ligu. V Gentu se radovali hosté po vítězství 2:0, na Freethiel-stadionu Waaslandu jim pak Gent porážku ve stejném poměru oplatil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Michal Šíma

Branky: 52. Gershon – 71. Diogo

Karty:   80. D'Ulivo (WAS), 87. Marič (WAS) – 36. Zukanovič (GNT)

Waasland-Beveren: Coosemans – Belhocine, Cale, D'Ulivo, Gershon – Henkens, Marič, Sibum (88. Veselinovič) – Demjan, Tričkovski, Lebbihi (84. Sterckx)
    KAA Gent: Boeckx – Asare, Cendros, Zukanovič – Diogo, Hubert, Neto, Van Der Bruggen (58. Vandeputte) – El Ghanassy, Mboyo, Pedersen (67. Kola)

Rozhodčí: Boucault – Waroux, Plumes