Mountfield HK – Luleå 1:2 (kon.) | TPS – Bern 5:3 (kon.) | Tappara – Fribourg 5:3 (kon.)
Kuopio – Vienna Capitals 1:4 (kon.) | JYP – HC Slovan 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 6:4 (kon.)
Kometa Brno – Hamburg 5:2 (kon.) | Djurgården – Pardubice 3:2 (kon.) | Brynäs – Liberec 4:3 (kon.)
HV71 – Sparta 5:3 (kon.) | Linköping – Chomutov 4:0 (kon.) | Färjestad – Mannheim 4:1 (kon.)
Frölunda – Ingolstadt 7:3 (kon.) | Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
HV71
5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
HC Sparta Praha
Pátek 23.08.2013, 19:00 • Kinnarps Arena, Jönköping • European Trophy

Je konec. I přesto, že Sparta v utkání dvakrát vedla, odjíždí nakonec z Jönköpingu bez bodu po prohře 3:5. Zítra od 16:00 čeká Pražany tým Linköpingu. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (21:15:28)

60:00

58:38
    HV71 právě vstřelili branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Přesilovou hru využívá MARCUS NILSSON a HV 71 vede chvilku před koncem třetí části 5:3. Asistence: Riley Holzapfel.

56:58
    To by mohlo Spartu mrzet. Tři minuty před koncem je za podražení vyloučen Radek Philipp (SPA).

55:30
    Teď se do tlaku dostali i domácí, ale stav stále zůstává 4:3.

53:30
    HV dobře brání a v poklidu udržuje nadějný výsledek. Sparta se do šancí nedostává.

50:59
    Sparta přitlačila na celé dvě minuty HV k jeho brance, gól ale vytěžit nedokázala. Domácí jsou kompletní.

48:59
    Jesper Williamsson (HV 71) se dopustil faulu kolenem a na dvě minuty oslabí svůj tým.

43:58
    Jenže krátce po Švrčkově návratu se domácí přece jenom trefují. Čtvrtou branku HV dává LAWRENCE PILUT. Asistence: Filip Sandberg a Ted Brithén.

43:36
    Sparta je v pěti.

42:36
    Domácí si zatím šanci nevypracovali, naopak v oslabení je aktivnější Sparta.

41:36
    Sparta třetí třetinu začala dobře, teď ji ale přibrzdí podražení Jana Švrčka (SPA), po kterém bek Holešovických míří na tresntou lavici.

40:10
    Domácí jsou kompletní.

40:01

Zatímco první třetinu vyhrála poměrem 2:1 Sparta, domácí se v druhé části dokázali výrazně zlepšit a stejným poměrem jí vyhrát. Do třetí třetiny tedy půjdeme za stavu 3:3.

Střely na branku v 2. třetině:

HV 71 12
    Sparta 10

40:00

38:57
    Petr Ton teď napálil břevno branky domácích!

38:10
    Marcus Nilsson (HV 71) dostává dvě minuty za sekání.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 14. Stridsberg (Nilsson), 22. Karlsson (Jonsson), 25. Holzapfel (Andersson, Nilsson), 44. Pilut (Sandberg, Britén), 59. Nilsson (Holzapfel) – 13. Buchtele (Hlinka, Sičák), 20. Hlinka (Přibyl, Pacovský), 31. Přibyl (Kumstát)

HV71: Gunnarsson (Wesslau) – Stridsberg, Fälth, Johansson, Larsson, Williamsson, Pilut – Bengtsson, Brithén, Strandberg – Johnsson, W. Karlsson, Sandberg – Sterling, Krog, Gagnon – Andersson, Holzapfel, Nilsson. Trenér Dahlén.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Piskáček, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Philipp, Hrbas, Žovinec – Pacovský, Pech, Kumstát – Buchtele, Hlinka, Ton – Rachůnek, Bahenský, Simon – Forman, Přibyl, Procházka. Trenér Jandač.

Rozhodčí: Claesson, Edqvist – Haster, Rydh