Heitamäki (BRA) 2 minúty, zdržovanie hry.

Wehrs (BRA) 2 minúty, nedovolené bránenie.

13:09

PAVEL KOWALCZYK gól. Asistencie: Marek Dubec, Gergő Nagy

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Nové Zámky nastúpia na ďalší v poradí štvrtý zápas v tohto sezónnej MOL ligy. Na Slovensko zavíta rumunské mužstvo z Brašova. Diváci budú určite očakávať veľmi zaujímavý, ale najmä napínavý zápas, pretože tieto dve mužstvá budú bojovať o prvé miesto v tabuľke. Stretnutie začína o 18:00.

Hráči Nových Zámkoch na domácom ľade v doterajšom priebehu nestratili ani jeden bod, keď sa stretli s Dunaujvárošom, respektíve s Ferencvárošom. Svoje prvé body stratili až v minulom zápase, na ľade Miškolcu. Stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 3:3 a rozhodujúci gól padol 10 sekúnd pred koncom predĺženia, no z hokejky domáceho hráča. HC tak v 3 zápasoch nazbierali 7 bodov, čo im stačí na delené prvé miesto spolu s Brašovom.

Hostia z Rumunska začali sezónu vo veľkom štýle, keď po dvoch výhrach 4:2 nad Csíkszeredou, respektíve Újpeštom prišlo ich prvé zaváhanie až v treťom kole. Na ich ľad zavítal Dunaujvároš, stretnutie sa po riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 2:2. Muselo sa predlžovať a v 2. minúte sa presadil hosťujúci Somogyi. Dva body si tak odviezli domov hráči Dunaujvárošu, tí však aktuálne okupujú až 5. miesto!

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie, no ja dúfam, že lepší výkon podajú domáci hráči a 3 body zostanú v Nových Zámkoch.

Tomáš Jaššo

Branky a nahrávky: 14. Kowalczyk (Dubec, Nagy), 25. Kowalczyk (Weissmann, Dubec), 42. Nagy (Podstavek, Kowalczyk) – 16. Bonar, 30. Bonar

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič)) – Baron, Kowalczyk, Podstavek, Nagy G., Dubec – Sucharda, Siska, Stefanka M., Weissmann, Caládi – Zajac, Král, Korytko, Ružička, Stefanka O. – Pavešic, Lehocký, Hrudik,Púchovsky, Kraus.
    ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Cs., Gliga, Bonar, Saluga – Pysarenko, Heitamaki, Péter R., Antal, Petres – Imecs, Mastaleriu, Molnár, Zsók, Virág –János, Márton, Dumitru, Bálint, Péter Zs.

Rozhodčí: Halassy, Gangel – Timár, Székely.