Ajax – Zwolle 2:1 (kon.) | Cambuur – Heracles 2:0 (kon.) | Twente – Eindhoven 2:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:1 (0:0)
PEC Zwolle
Sobota 14.09.2013, 18:45 • Amsterdam Arena, Amsterdam (kapacita 52960 míst) • Nizozemská Eredivisie

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (20:42:59)

Ajax si nakonec připisuje z dnešního utkání velmi důležité tři body, ačkoliv se nerodili zrovna lehce. Po bezbrankovém poločase domácí tak dlouho bušili do obrany Zwolle, až nakonec v 73. minutě protrhl střeleckou mizérii jihoafrický záložník Thulani Caleeb Serero, chvilku po něm si vlastní branku vstřelil Maikel van der Werff a zdálo se být rozhodnuto.

Střídající Giovanni Gravenbeek ale ještě v 89. minutě vykřesal hostům naději, která ale zhasla se závěrečným hvizdem sudího Wiedemeijera. Zwolle tak poprvé v letošní sezóně prohrálo, Ajax se naopak trochu posune tabulkou nahoru.

90+3
    Sana po individuální akci zamířil mimo tři tyče.

90+3
    Domácí drží míč na útočné polovině.

90+2
    Saymak mohl vyrovnat, jeho střela po odraženém míči ale končí vedle branky!

90+1
    Dnešní utkání sleduje 51488 diváků.

90
    Sudí Wiedemeijer nastaví v dnešním zápase 3 minuty, hosté na začátku nastavení budou rozehrávat rohový kop.

89
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Hosté obklopili pokutové území Ajaxu, po několika přihrávkách se do míče parádně opřel střídající GIOVANNI GRAVENBEEK, který míč otřel o břevno, od něhož se odrazil do branky!

88
    Denswil dnes hraje opravdu parádní zápas, vůbec bych se nebál říci, že je jasně nejlepším hráčem na hřišti, nyní nedovolil nic Fernandezovi.

86
    Opět otevřená obrana hostů, Boilesen ale netrefil pořádně míč.

86
    Hostům už tečou nervy, po dalším faulu budou domácí opět rozehrávat.

84
    Střídající Fernandez se dostal do úniku, obešel i brankáře Vermeera, jeho střelu do prázdné branky ale hlavou odvrátil Denswil!

83
    V obraně Zwolle jsou s blížícím se závěrem zápasu otevřená okénka, před Sigthorssonem míč chytil Begois.

82
    Sigthorsson se řítil sám na branku, v poslední chvíli mu ale míč uzmul z moci Lachman.

80
    Nyní se snaží něco vymyslet také hosté.

79
    A pro hostujícího stopera Maikela van der Werffa smolný zápas vzápětí končí, po menším zranění je vystřídán Leroyem Labyllem.

77
    Ajax právě vstřelil branku!
    Sigthorsson vypálil zpoza šestnáctky, míč se odrazil od tyče zpátky před branku, kde si ho nešťastně do vlastní branky srazil hostující obránce MAIKEL VAN DER WERFF!