Inter – Juventus 1:1 (kon.) | Neapol – Atalanta BC 2:0 (kon.) | Turín – AC Milán 2:2 (kon.)
SSC Neapol
2:0 (0:0)
Atalanta Bergamo
Sobota 14.09.2013, 20:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A

A je tu konec utkání. Hvizdem rozhodčího bylo uťato utkání třetího kola italské Serie A mezi Neapolí a Atalantou Bergamo. Domácí potvrdili roli favorita a v klidu si připisují tři body po výhře 2:0.

Takřka celý zápas jsme sledovali, jak mají favorité z Neapole navrch. Hostující fotbalisté jen občas přešli do útok a pokusili se zahrozit. Prachbídná koncovka v jejich podání však byla klíčem k neúspěchu.

Zápas rozhodlo střídání v šestašedesáté minutě. Do hry přišel Marek Hamšík, který pět minut poté nahrál na úvodní gól. A zásluhu měl i při vytváření akce před druhým gólem svého týmu.

První branku vsítil Gonzalo Higuaín, druhou José Callejón. Oba jsou posilami z Realu Madrid, oba přišli do Neapole toto léto, oba dostali velmi krátkou přihrávku před zakončením a oba pálili z podobného úhlu, jen z jiných stran. (22:48:16)

90+1
    Callejonův pokus zpoza šestnáctky byl zneškodněn gólmanem.

90
    Nastaveny byly tři minuty.

89
    Gonzalo Higuaín střílí mimo! Argentinec se prosmýkl kolem obránce a z úhlu pálil po zemi na vzdálenější tyč, branku však minul.

88
    Consigli sebral padající míč a rozehrál nakrátko.

88
    Bergamo se pokusilo přejít do útoku, ale na soupeřově polovině toho moc nevymyslelo. Neapol je zpátky u míče.

86
    Neapol kontroluje hru a soupeře k míči nepouští. Dokonce to vypadá, že si domácí hráči brousí zuby na třetí gól.

85
    Blerim Džemaili opouští hrací plochu a své místo přenechá Radoševićovi.

84
    ...ale neúspěšný.

84
    Rohový kop Neapole.

83
    Pablo Armero v obrovské šanci! Krajní obránce domácích prošel až do vápna, kde z úhlu po zemi pálil na bližší tyč, ale gólman jeho pokus vyrazil.

81
    Neapol právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Neapol vede o dvě branky a jen těžko o vedení přijde. Famózní akce domácích fotbalistů končí brankou, když Gonzalo Higuaín posunul ve vápně míč na JOSÉHO MARÍU CALLEJÓNA, který z úhlu přízemní ranou propálil Consigliho. Krásná akce Neapole.

80
    Do konce utkání zbývá přibližně deset minut a scénář hry dozněl první menší změny. Bergamo se ujalo míče a oddechlo si, že konečně nemusí bránit. Jásot však netrval dlouho, protože je Neapol zpátky u míče.

79
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Guglielmo Stendardo, přichází Marko Livaja.

78
    Neapoli to nestačí a i přesto, že jí to celý zápas nevychází, se snaží přidat i druhou branku. Nekonečný příběh, jehož hlavním námětem je neúnavné obléhání pokutového území hostů, nekončí.