Vlašim – Skalica 1:3 (kon.) | Pardubice – Biel 4:0 (kon.) | Belpa – Luxembourg 5:0 (kont.)
Nitra – London 7:0 (kon.) | Skalica – Oberwil 2:5 (kon.) | Biel – Dirty Birds 1:4 (kon.)
Luxembourg – LG Bratislava 0:5 (kont.) | London – Hr. Králové 0:8 (kon.) | Oberwil – Vlašim 1:5 (kon.)
Dirty Birds – Pardubice 0:8 (kon.) | LG Bratislava – Belpa 0:2 (kon.) | Hr. Králové – Nitra 0:1 (kon.)
LG Bratislava
0:2 (0:1, 0:1)
SHC Belpa 1107
Čtvrtek 19.09.2013, 20:05Světový pohár klubů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

První hrací den Světového poháru klubů se blíží ke svému konci, paradoxně až v jeho závěru se v Pardubicích představí týmy Bratislavy a Belpy. Jejich první duely byly s lucemburským sokem byly kontumovány, a tak si to tato mužstva rozdají o přímý postup do čtvrtfinále.

LG A-Z Hokej Bratislava: Kalis, Vasil, Axamit – Minárik, Müller J., Tekáč, Vaverčák, Vančo, Ondriska, Virág, Pukalovič – Gago, Kanich, Varga, Ondrušek, Velčický, Hrbárik, Drozdík, Strapák, Slovák, Bilik, Šulc, Zermeš, Mikulčík, Vavro

SHC Belpa 1107: Hofmann – Burch, Fahrni, Fuchs, Meier, Novis, Strähler Y., Streich, Trachsel – Fahrni, McFadden, Müller M., Schindler, Nistas, Rybon, Schärer, Wittwer, Faina, Hudeček, Reber, Strähler R.

Rozhodčí: M. Škrobák, P. Škrobák..

Začátek zápasu je zpožděn, v pardubické hale se ještě dohrává duel mezi domácími Pardubicemi a kanadskými Dirty Birds.

00:01

00:08
    Hned po osmi vteřinách je hra přerušena. Belpa se totiž dopustila icingu.

00:20
    Slovenské mužstvo poprvé prověřilo pozornost Hofmanna, střela Ondruška se od vyrážečku švýcarského brankáře odrazila až do ochranné sítě.

01:23
    Bratislava má zpočátku silně navrch a svého soupeře ještě nepustila z obranné třetině. Brankář Hofmann zatím však dokáže držet svůj štít neposkvrněn.

02:15
    O první útočnou akci se pokusili také Švýcaři, po přechodu přes červenou čáru došlo k nahození a ztrátě míčku.

02:39
    Poprvé musel být v pozoru brankář Vasil. K dorážce se snažil dostat Lukáš Hudeček, těsně před ním bratislavský brankář ukryl míček pod lapačku.

03:33
    Belpa postupovala do nadějného protiútoku tři na dva, po nepřesné přihrávce je však akce u konce.

04:18
    Velmi dlouho se hraje bez přerušení, tlak bratislavského mužstva již není tak silný.

04:46
    K vidění zatím nejsou žádné zajímavější příležitosti, obrany obou mužstev zatím pracují velmi dobře.

05:39
    Střela Dannyho Novise byla zblokována, brankář Vasil zasahovat nemusel.

06:29
    Střela Vargy byla přizvednuta do ochranné sítě, čeká nás vhazování v útočném pásmu Bratislavy.

07:17
    Střela od modré čáry v podání Vaverčáka se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku, Hofmann raději míček podržel v lapačce.

07:34
    Na druhé straně se vlní ochranná síť po Hudečkově ráně.

07:52
    Nesledujeme žádnou parádní podívanou, oběma mužstvům vázne kombinace a koncovka.

09:15
    Míček je mimo hřiště, fanoušci mají další suvenýr. Hra se poměrně vyrovnala, ani jeden z týmům si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

09:44
    Ani rána McFaddena se k brance Vasila nedostala, zablokovali ji pozorní obránci.

10:41
    Do nadějné šance se z levé strany hnal Daniel Fahrni, při zakončení byl vyrušen Branislavem Vargou (LGB), který dostává menší trest za hákování.

11:11
    Od modré čáry vystřelil Sascha Burch, gólman Vasil bez větších problémů sebral míček lapačkou.

12:22
    Belpa se v početní výhodě drží před brankou soupeře, žádné výraznější šance však ani nyní nepřichází.

12:41
    Bratislava hraje v plném počtu. Současně s návratem Vargy poslal střelu do náruče Vasila Fahrni.

12:57
    Belpa právě vstřelila branku!
    Přece jen zde máme ještě před koncem poločasu změnu skóre! Nistas od pravého mantinelu poslal míček na střed na ALESSIA FAINU, který po krátkém potažení přesnou střelou zaskočil brankáře Vasila – 0:1! Asistence: Jim Nistas.

13:34
    Vyrovnat mohl Marián Mikulčík, který obkroužil branku Belpy a následně zakončil. Hofmann si připsal obtížný zákrok, jeho spoluhráči okamžitě vyhodili na zakázané uvolnění.

13:35
    Ihned po vhazování pálil příklepem Michal Gago, míček znovu končí v náruči pozorného švýcarského brankáře.

14:23
    Rozběhla se nám poslední minuta úvodního dějství, míček mají v držení hráči Bratislavy.

15:00

První patnáctiminutovka duelu mezi slovenskou Bratislavou a švýcarskou Belpou příliš krásy nepobrala. Z ojedinělé šance se dokázal prosadit kapitán Belpy Faina, který tím stanovil poločasové skóre.

15:01

15:44
    Z otočky zkoušel štěstí Lukáš Vavro, míček se však mezi tři tyče nevešel.

16:12
    Bratislavští přistoupili ke druhé půlce mnohem zodpovědněji a od samotného začátku svého soupeře přehrávají.

17:38
    Belpa vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

18:45
    O minutu později se totožná situace opakuje.

19:28
    Na druhé straně je odpískáno postavení mimo hru. Zápas úplně postrádá tempo.

20:40
    Belpa se snad poprvé ve druhém poločase podívala na delší chvíli za půlící čáru a ihned z toho vytěžila vyloučení. Juraj Strapák (LGB) se provinil držením.

21:42
    Bratislavě se daří držet svého soupeře daleko od své branky.

22:00
    Slovenští hráči se znovu osvobodili a navíc se dostali do dobré příležitosti. Příklepem z hranice pravého kruhu prověřil pozornost Hofmann Michal Vančo.

22:40
    Bratislavští se ubránili a nyní mohou směřovat k závěrečným pokusům o vyrovnáním.

23:18
    Pavol Slovák nevěděl, co s kotoučem, a tak se rozhodl vystřelit. Jeho pokus ale ani náhodou neměl gólové parametry.

24:29
    Švýcaři po přejití červené čáry nahazují míček na branku a mizí na střídačce. Příliš útočných akcích od nich už asi čekat nemůžeme.

25:27
    Šance Bratislavy se zvyšují. Sandro Wittwer (BEL) je potrestán za držení. Slováci budou hrát poprvé přesilovou hru.

26:58
    Minuta z přesilové hry je pryč, Bratislavští sice kombinují v útočné třetině, ale k zakončení se zatím nedostali.

27:03
    Nahození Minárik bylo vysláno ještě před červenou čarou. Logickým vyústěním je zakázané uvolnění.

27:27
    Belpa je v pěti.

28:01
    K míčku se těsně před brankářem dostával Luboš Drozdik, obránci ho s vypětím všech sil v rámci pravidel obrali. Slovenskému celku se čas krátí velmi rychle.

28:34
    Ještě před tím, než se Bratislava vůbec pokusila o hru bez brankáře, inkasuje druhý gól! Po samostatné akci se na mezikruží v pádu do míčku opřel TYLER MCFADDEN a rozhodl o výhře svého celku – 0:2! Bez asistence.

29:28
    Oddechový čas pro celek Bratislavy.

29:28
    A slovenské mužstvu hraje s prázdnou klecí v šesti!

30:00

Ani v závěrečné power-play se Bratislava prosadit nedokázala a ve své skupině po prohře 0:2 končí druhá. Belpa půjde přímo do čtvrtfinále.