Gent – Oostende 1:1 (kon.) | Charleroi – Cercle Brugge 2:0 (kon.) | Mechelen – Mons 4:2 (kon.)
Lierse – Kortrijk 2:0 (kon.)
YR KV Mechelen
4:2 (2:1)
RAEC Mons
Sobota 21.09.2013, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (21:56:27)

Utkání končí zaslouženou výhrou domácího Mechelenu. Ten především dokázal využít zatmění Soumaha, díky němuž hráli hosté od 32. minuty bez jednoho hráče. V závěru utkání pak navíc červenou kartu viděl i Monteyne. To už ale domácí vedli 4:2.

V prvním poločase sice třikrát skórovali hráči Monsu, jenže Timmermans a Franquart se trefili do vlastní brány, na což byla proměněná penalta Matthyse málo. V druhé půli přidali branky útočníci Mokulu a Junker, za hosty už Arbeitman pouze snížil.

90
    Utkání se už skutečně jen dohrává, na hráčích Monsu je vidět, že po druhé červené kartě na jakýkoliv bodový zisk rezignovali.

85
    I Prodell se chvíli po příchodu na hřiště dostal do šance, ale jeho střelu po krásné kombinaci domácích zblokovali obránci Monsu.

82
    O vítězí utkání teď není pochyb, Mechelen v klidu drží míč a kontroluje zbytek utkání.

80
    Střelec čtvrté branky domácích Junker má dnes odpracováno, zahraje si Viktor Prodell.

77
    Mons bude dohrávat dokonce v devíti lidech. Pieterjan Monteyne po faulu na De Witteho vidí druhou žlutou kartu a musí pod sprchy.

76
    Destorme se hned snažil skórovat, ale jeho přímý kop bránu o metr minul.

75
    Na závěrečnou čtvrthodinku na hřiště v dresu domácích vyběhne David Destorme, nahradil Mokulua.

74
    Mons právě vstřelilo branku!
    Sleduje ohromně zajímavý zápas, je tu už šestý gól. Tentokráte se prosazují hosté, Monteneyho krásný centr ve snížení přetavil SHLOMI ARBEITMAN.

71
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Mokulu si pohrál s Franquartem, odcentroval a MADS JUNKER přidává již čtvrtou branku domácích!

65
    Le Postollec vyslal na domácí bránu dobrý pokus, Biebauw si s ním ovšem poradil.

64
    Poprvé střídá i Mechelen. Místo Diabanga si zahraje Trajkovski.

60
    O okamžité snížení se snažil Beleck, ale bránu Mechelenu vůbec netrefil.

58
    Domácí využívají převahu z úvodu druhé půle a zvyšují na 3:1! Po centru Diabanga se prosatuje BENJAMIN MOKULU!

56
    Hosté podruhé střídají. Diandyho nahradil Brice Ntambwe.

55
    Domácímu týmu teď nevyšel rychlý protiútok, u míč jsou tak hráči Monsu.

51
    Na druhé straně se teď k hlavičce dostal Arbeitman, ale bránu netrefil.

Ondřej Voska

Branky: 13. Timmermans (vla.), 30. Franquart (vla.), 58. Mokulu, 71. Junker – 27. Matthys (pen.), 74. Arbeitman

Karty:   32. Cordaro (MEC) – 19. Arbitman (MNS), 37. Postollec (MNS), 41. Monteyne (MNS)   77. Monteyne (MNS)   32. Soumah (MNS)

YR KV Mechelen: Biebauw – Bateau, Vandam, Biset, Ghomsi – De Witte, Diabang (64. Trajkovski), Rits, Cordaro – Junker (80.Prodell), Mokulu (75. Destorme)
    Náhradníci: Van Loo, Destorme, Iddi, Prodell, Trajkovski, Michalski, Ihssen

RAEC Mons: Werner – Franquart, Timmermans (36. Dussene), Sapina, Monteyne – Matthys, Diandy (56. Ntambwe), Le Postollec, Soumah – Arbitman, Beleck
    Náhradníci: Chatelle, Lorenzi, Jarju, Saussez, Angeli, Novillo, Dussene, Ntambwe

Rozhodčí: Sam Loeman