Norwich – Aston Villa 0:1 (kon.) | Liverpool – Southampton 0:1 (kon.) | Newcastle – Hull City 2:3 (kon.)
West Brom – Sunderland 3:0 (kon.) | West Ham – Everton 2:3 (kon.) | Chelsea – Fulham 2:0 (kon.)
West Ham United
2:3 (1:0)
Everton FC
Sobota 21.09.2013, 16:00 • Upton Park, London • Anglická Premier League

První poločas příliš zajímavý nebyl a padl v něm pouze jeden gól, o který se zasloužil ve 31. minutě Morrison. Druhý poločas, to už byl jiný šálek kávy a fotbal bavil i nezaujatého diváka. Everton předvedenou hrou bavil a dočkal se zasloužené výhry. V 62. minutě zahrával Baines volný přímý kop a přesnou trefou vyrovnal na 1:1. Nicméně v 76. minutě Noble proměnil pokutový kop a West Ham opět vedl, avšak dlouho mu to nevydrželo. Noble dostal druhou žlutou kartu a musel odejít do sprch, no a hosté zahrávali další standardní situaci. Ano, opět si ji vzal na starost Baines a opět se radoval z vyrovnávací branky. To však nebylo všechno a o 2 minuty později se dočkal vytouženého gólu také Lukaku, jenž Evertonu zajistil tříbodový zisk. West Ham měl dobrý první poločas, ale pak šel jeho výkon ke dnu a domácí tým na body nestačil. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:00:52)

90+7
    Hosté rozehráli nakrátko a sudí hru ukončil.

90+7
    Lukaku byl opět v šanci, ale výborný Reid si připsal úspěšný obranný zákrok a jedovatý pokus odvrátil na rohový kop.

90+6
    Hosté podnikli další skvělou útočnou akci, ale tentokrát gólem neskončila. Mirallas předložil výbornou přihrávku do malého vápna, ale Lukaku se k balonu nedostal. Dobře se totiž vrátil Diamé a svým spoluhráčům výrazně pomohl.

90+6
    Faulovaný byl Diamé, ale sudí si toho ani nevšiml.

90+5
    Hosté podnikli protiútok, ale ten byl přerušen, protože Oviedo uvízl v ofsajdu.

90+4
    Kladiváři jsou u míče, ale dochází jim nápady. Teď balon do vápna odcentroval Morrison, ale ze spoluhráčů nenašel vůbec nikoho.

90+4
    Hráčem utkání se stal Reid.

90+3
    Domácí se z posledních sil snaží o vyrovnávací branku, ale doprovází je řada nepřesností a jsou hodně nervózní.

90+2
    Lukaku vyškolil Collinse a postupoval sám na branku. Nicméně se střelou příliš dlouho váhal a připravil se o zajímavou příležitost. Do vápna se stihl vrátit Reid, jenž ukázkovým zákrokem svému soupeři míč čistě odebral.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 7 minut.

90
    Fanoušci West Hamu jsou šokováni a pomalu opouští své sedačky.

89
    Ošetřený Lukaku se vrátil na hrací plochu.

88
    Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Vaz Té.

87
    Hra po krátkém přerušení pokračuje.

85
    Lukaku si ublížil a potřebuje ošetřit, hra je přerušena.

85
    Everton právě vstřelil branku!
    Na pravém křídle zapracoval skvěle Mirralas, kterého neuhlídal Collins a zároveň Mirralas přichystal gólovou situaci pro svého spoluhráče. Ve vápně se výborně uvolnil hlavičkující ROMELU LUKAKU, jenž se přesnou trefou k tyči nemýlil a poslal svůj tým do vedení.

83
    LEIGHTON BAINES se raduje z dnešního druhého gólu a podruhé srovnává stav skóre. Opět to byl BAINES, kdo si vzal standardní situaci na starost a zase z toho byl gól. BAINES ze své kopačky vyslal nádhernou střelu, která se od brankové konstrukce odrazila přímo do brány a Jääskeläinen byl opět bez šance.

Lucie Rapantová

Branky: 31. Morrison (Jarvis), 76. Noble (pen.) – 62. Baines, 83. Baines, 85. Lukaku (Mirallas)

Karty:   37. Morrison (WHU), 61. Collins (WHU), 68. Noble (WHU) – 45. Barkley (EVE)   81. Noble (WHU)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:4.
    West Ham United: Jääskeläinen – Reid, Collins, Rat, O´Brien – Morrison, Jarvis (72. Vaz Tê), Noble, Diamé, Nolan (C) (80. Taylor) – Maïga (63. Petric).
    Náhradníci: San Miguel – McCartney, Tomkins, Collison, Taylor, Vaz Tê, Petric.

Everton FC: Howard – Baines, Coleman, Jagielka (C), Distin – Mirallas, Barkley, Naismith (46. McCarthy), Osman (52. Oviedo), Barry – Jelavić (46. Lukaku).
    Náhradníci: Robles – Heitinga, Stones, Oviedo, McCarthy, Deulofeu, Lukaku.

Rozhodčí: Mason ─ Long, Holmes