Chomutov – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 5:4 (po pr.) | Třinec – Olomouc 9:2 (kon.)
HC Plzeň – Sparta 3:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:5 (po pr.) | Zlín – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:4 (3:4 po s.n.)
K. Vary – Letňany 4:2 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Piráti Chomutov
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 27.09.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

Piráti sice ve třetím dějství vyrovnali v přesilovce pět na tři, ale ve stejné situaci si Ústí vzalo vedení zpět a už jej udrželo. Chomutov tak nepotvrdil roli favorita a pozici druhého celku tabulky, podlehl poslednímu Slovanu o jediný gól. (14:13:44)

60:00

59:31
    Domácí pálí jeden puk za druhým, ale není jim to nic platné. Obrana všechny pokusy blokuje.

58:57
    Piráti se i v oslabená vydávají do útoku a zkouší to bez brankáře.

58:35
    S bodovými nadějemi domácích to vypadá špatně. Dufek dostává dvě minuty za sekání.

58:14
    Další přetlačovaná v rohu kluziště vedle ústecké branky.

57:50
    Puk se dostal až za chomutovskou branku, domácí musí začít útok znovu.

57:24
    Nyní se bojuje o puk v rohu útočného pásma Pirátů.

56:56
    Polák to zkoušel proti třem bránícím hráčům, ale ti jeho průnik zpacifikovali.

56:42
    Další zakázané uvolnění domácích.

56:37
    Domácí to zkouší dlouhými přihrávkami, ale jeden takový úmysl nevyšel a je z toho zakázané uvolnění.

56:27
    Piráti tlačí do útoku, ale ústecká obrana hraje velmi koncentrovaně.

55:40
    Druhým pokusem v rychlém sledu trefil domácí kapitán hráče před sebou.

55:33
    Páleníkovi střela nesedla, puk míří mimo tři tyče.

55:08
    Ihned po buly vyhazují hosté na zakázané uvolnění.

54:58
    Polák předložil osamocenému Strunzovi, který však Zvědělíka nepřekonal. Hostující brankář si lehl na zem a naskládal betony na sebe, což zabránilo střele, aby prošla do sítě.

54:20
    Kopta objel branku, ale Štefka si místo u pravé tyče pohlídal. Vhazuje se po pravici domácího mladíka s maskou.

53:13
    Ale zatím útočí hosté. Štefka musel zasahovat proti jejich výpadu. Buly v obranné třetině Pirátů.

52:45
    Domácí jsou kompletní a mohou se pokusit o vyrovnání.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 16. Strunz (Dimitrov), 45. Páleník (Hierman) – 26. Kopta (Navarra), 37. Ozom, 52. Tůma (Navarra)

Piráti Chomutov: Štefka (Danylec) – Páleník, Gröger, Hlaváček, Hierman, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Dufek, Wágner, Strunz, Taraška
    HC Slovan Ústí nad Labem: Zvědělík (Kosina) – Hübsch, Hucek, Kvaček, Melichar, Kašek, Drha, Techl, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom

Rozhodčí: Zubzanda – Havelec, Fiala