Jihlava – Hr. Králové 2:1 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:4 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 2:5 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:0 (kon.) | Havířov – Vsetín 5:4 (kon.)
Písek – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Letňany – Chomutov 6:5 (2:1 po s.n.) | Liberec – Slavia 3:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 28.09.2013, 12:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Mladá Boleslav si připisuje pracně vybojované, ale o to sladší tři body. Zápasu by možná více svědčila remíza, ale tak už to v hokeji bývá, že šťastnější občas vyhrává. Pro dnešek se s Vámi ze ŠKO-ENERGO Arény loučím a přeji pěkný zbytek dne. (14:05:27)

60:00

59:57
    Třetí třetina se dohrává v obranném pásmu Pardubic.

59:44
    Ďurač ze středního pásma prázdnou branku hostí jen těsně minul.

58:56
    Bruslaři se ale zatím proti šesti "perníkářům" úspěšně brání.

58:19
    Pardubice hrají bez brankáře.

58:19
    Hosté mají posledních pár vteřin na udělání něco se stavem. Proto si berou oddechový čas.

57:25
    Skořepa jel sám na Procházku, podařilo se mu i vystřelit, ale trefil právě jen Procházkovu hůl.

56:05
    Hra teď musí všechny přítomné bavit. Není to ta samá "šmudlovaná" jako ve druhé třetině. Obě mužstva chtějí vyhrát.

55:11
    Dupljakova střela od modré skončila jen na mantinelu.

54:11
    Kusý se protlačil kolem Průška až ke střele. Ta byla ale velmi nepřesná.

53:01
    V posledních několika minutách je na hostech vidět snaha o vyrovnání. Boleslav spíše brání.

52:16
    Hlaváček pálil z mezi kruží, ale těsně minul levou tyč Růžičkovy klece.

48:52

48:39
    Franc pálil od modré. Růžičkova lapačka byla pohotová.

47:15
    Němec se pokoušel vystřelit beckhendem. Puk mu ale sklouzl po holi.

46:52
    Planý (MBL) – 2 minuty, hákování.

46:31
    Hra je teď velmi bojovná. Hraje se nahoru dolů.

44:14
    Havrda si najel mezi kruhy a vypálil. Růžičkova lapačka byla ale včas na správném místě.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 1. Durdil (Sedmík), 7. Prokop (Mašek), 20. Němec – 10. Kusý (Vyskočil), 34. Procházka (Kusý)

BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) – Tichý, Marček, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Švejda, Vajsejtl, Černý, Planý, Ďurač, Skořepa, Dupljaku, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil.
    HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Červený) – Procházka, Kučera, Franc, Budík – Benýšek, Panna, Vyskočil, David Voženílek, Hlaváček, Rohlík, Velinský, Kusý, Hylena, Musil, Havrda, Daniel Voženílek, Jajcay, Martinec.

Rozhodčí: Jílek – Tasch, Šprigl.