Jihlava – Hr. Králové 2:1 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:4 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 2:5 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:0 (kon.) | Havířov – Vsetín 5:4 (kon.)
Písek – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Letňany – Chomutov 6:5 (2:1 po s.n.) | Liberec – Slavia 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
HC Slavia Praha
Sobota 28.09.2013, 16:00 • Svijanská arena • Extraliga staršího dorostu

Loučíme se s vámi ze Svijanské arény a na viděnou u dalšího on-line přenosu. (18:15:08)

Po obratu v závěrečné desetiminutovce tak bere tři body za vítězství tým domácích. Liberečtí sice po čtyřiceti minutách prohrávali, v 53. minutě však dokázali snížit a ve sporné pětiminutové přesilové hře za faul na Petra Svitáka dokázali výsledek naklonit na svou stranu.

60:00

59:36
    Slavia se v power-play, byť oslabená, snaží vyrovnat, ale Hosnedl puky bezchybně kryje.

58:58
    Liberec právě vstřelil branku!
    Michael Klinger opět pálil od modré, střelu však tečoval JIŘÍ BABEC a usměrnil ji až do růžku slávistické branky.
    Asistence: Michael Klinger a Matyáš Kačírek

58:19
    Další Králova střela se nebezpečně odrazila na brankovišti, obrana však puk odpálila pryč.

57:31
    Liberec si vyžádal oddechový čas.

57:31
    Zdeněk Král tvrdě vystřelil, Frodlova vyrážečka však byla na svém místě včas.

57:15
    Tygři v pokračující přesilovce zamkli Slavii v jejím pásmu.

56:10
    Liberec bleskově využívá! Gecko našel před prázdnou úplně volného JANA ORDOŠE, který neměl problém skórovat.
    Asistence: Michal Gecko a Zdeněk Král.

55:44
    Mezitím ujížděl do velké šance Matyáš Kačírek, který přihrál na Michala Gecka. Druhý jmenovaný mohl zakončit, Frodl mu však ve skórování skvělým zákrokem zabránil. Ve stejném okamžiku byl vyloučen David Vyskočil na 5 minut plus do konce utkání za srážku se Svitákem.

55:44
    Po ostré srážce zůstal ve středu kluziště ležet otřesený Sviták, který se jen s obtížemi za asistence trenérů zvedá z ledu.

54:38
    Liberec se i nadále tlačí dopředu, naráží však na gólem nerozházeného Frodla.

53:32
    Chyba domácí obrany vyzvala ke skórování Adolfa Straku, ten si však kotouč chystal až příliš dlouho a nakonec branku minul.

52:58
    Po krásné kombinaci Matyáše Kačírka a JANA ORDOŠE zakončoval druhý jmenovaný do zcela odkryté branky. Brankář Frodl neměl šanci zasáhnout.
    Asistence: Matyáš Kačírek.

52:22
    Vylučuje se na obou stranách. Lakatoš jde na trestnou lavici na 2+10 min za zásah do oblasti obličeje a krku, Petr Tejral za sekání. Lakatošův zákrok navíc vyvolal ostrou slovní potyčku mezi diváky.

51:54
    Klingerova tvrdá rána od modré skončila v náruči Frodla.

51:27
    Balabánová křižná přihrávka nevyšla a do protiútoku mohli postupovat hosté, zabrzdil je však ofsajd jednoho z hráčů.

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 53. Ordoš (Kačírek), 57. Ordoš (Gecko), 59. Babec (Klinger) – 30. Hyršl (Nestrašil), 36. Hyršl (Heldák, Josefus)

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Stezka) – Běhula, Klinger, Tržický, Balabán, Mečíř, Divila – Babec, R. Šír, Sviták, Král, Gecko ("C"), Solenský, Lakatoš, Ordoš, Zachar, Kačírek, Chlum
    HC Slavia Praha: Frodl (Sochůrek) – Zderadička, Weinhold, Hejda, Příkop, Krejčí, Straka – Tejral ("C"), Nestrašil, Heldák, Hyršl, Vyskočil, Kolář, Josefus, Suda, Mareček, Furch

Rozhodčí: Veselý – Zeman, Machač