Nižněkamsk – Ufa 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Barys 3:4 (kon.) | Doněck – Jekatěrinburg 4:2 (kon.)
Minsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Záhřeb – Omsk 4:0 (kon.)
HC Donbass Doněck
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 02.10.2013, 17:30 • Aréna Družba, Doněck (Ukrajina) • KHL

Donbass v poslední třetině ještě navýšil svůj náskok a raduje se ze zisku tří bodů. Jekatěrinburg míří domů s prázdnou. (19:52:57)

60:00

59:33
    Podhradský zkoušel trefit odkrytou branku, vše nakonec končí icing.

59:03
    Avtomobilist hraje bez brankáře!

58:44
    Poslední minuty tráví Avtomobilist před brankou soupeře, do žádné větší příležitosti se ale hosté nedostávají.

57:11
    Zbytečná chyba nyní vyhnala hostující hráče z útočného pásma, musí zakládat útočnou akci znovu.

55:49
    Domácí se zatáhli a nechávají hrát soupeře. Po přejetí červené čáry Donbass pouze natahuje kotouče.

55:00
    Čas se hostům velice krátí, Toluzakov poslal kotouč přímo do Leighotnovy lapačky.

53:23
    Jakuceňa se protáhl středem ke střele, ta však zapadla přímo do Kovářovy výstroje.

52:13
    Útočná akce Jekatěrinburgu skončila ofsajdem.

50:49
    Laine si vyměnil kotouč s Fedotěnkem, jeho následná rána prosvištěla mimo.

50:00
    Závěrečné dějství se nám překulilo do druhé poloviny, hosté jsou v tlaku a snaží se o snížení.

48:19
    Dadonov chtěl vstřelit druhou branku, střelou z hranice kruhu ale vyprášil pouze beton Kováře.

46:46
    Avtomobilist hraje v pěti a může se pokusit o smazání náskoku.

45:23
    Domácí znovu kombinují v útočné třetině a vytváří se střelecké příležitosti. Kovář zatím drží svůj tým.

44:46
    Další oslabení pro Jekatěrinburg. Na trestnou lavici odchází Jevgenij Fjodorov (JEK) za sekání.

42:13
    Dnešnímu zápasu přihlíží 3 774 diváků.

41:30
    Donbass je stále mnohem aktivnější, Jakub Kovář si během minuty připsal další tři zákroky.

40:29
    Doněck právě vstřelil branku!
    Hosté naprosto v úvodu druhé části zaspali a inkasují, možná rozhodující, čtvrtou branku! Střelu od modré čáry chytře tečoval do sítě Jekatěrinburgu JEVGENIJ DADONOV – 4:2! Asistence:

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 23. Laine (Fedotěnko), 33. Podhradský, 34. Varlamov (Kašpar, Běluchin), 41. Dadonov – 17. Lewandovski (Antonov), 28. Jemelejev (Žilin)

HC Donbass Doněck: Leighton (Ševčuk) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnickij – Dadonov, Nedorost, Jakuceňa – Laine, Fedotěnko, Kašpar – Blagoj, Kvitčenko, Virtanen – Šalimov, Varlamov, Běluchin
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Selujanov, Lepistö, Trjamkin, Gusev, Žilin, Antonov, Postnikov, Rybnickij – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Fjodorov, Toluzakov – Lewandovski, Jefimov, Jemelejev – Glyšev, Strelcov V., Gimatov

Rozhodčí: Karabanov, Sergejev – Metalnikov, Sirotkin (všichni Rusko)