K. Vary – Kladno 6:1 (kon.) | Třinec – Slavia 3:2 (kon.) | Liberec – Chomutov 4:2 (kon.)
Sparta – Vítkovice 4:6 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 2:1 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Plzeň – Pardubice 4:5 (1:2 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Piráti Chomutov
Neděle 06.10.2013, 17:00 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga

Tři body si tak doma nechávají Liberečtí. To je pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:30:16)

Nejlepší hráči: za hosty Jaroslav Svoboda, za domácí Petr Vampola.

Bílí Tygři ve třetí třetině dokázali po gólu Barteka dostat zpět svůj náskok. Piráti ke konci zkoušeli v šesti, ale do prázdné klece zpečetil skóre Filippi.

60:00

59:50
    Už je zřejmě rozhodnuto o vítězi dnešního utkání.

59:35
    Liberec právě vstřelil branku!
    Gól v oslabení pro Liberec! Filippi ujížděl do pásma a chtěl nechat puk Nedvědovi, ale bylo už moc pozdě na střelu. TOMÁŠ FILIPPI však dokázal puk ukořistit a z nulového úhlu zavěsil do prázdné klece. Asistence: Petr Nedvěd.

58:56
    Hraje se šest proti čtyřem!

58:39
    Petr Vampola (LIB) fasuje dvě minuty za vysokou hůl a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

58:39
    A začíná se to přiostřovat! Při velké skrumáži před brankou fauloval Vampola.

58:28
    Vampola vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, ale Řehoř z brány nnemůže, vhazuje se totiž ve středním pásmu.

57:50
    Tygři si vyžádali oddechový čas.

57:50
    Střílet zkoušel i Jass, který pálil až z kolen, ale Řehoř ho vychytal.

57:10
    Filippi byl vyslán do úniku, ale čekal na své hráče ze střídačky. Nakonec střílí, ale puk je sražen skoro až ke stropu arény.

56:08
    Na druhé straně tvrdě pálil Zacha s úmyslem mezi betony, ale Řehoř si mezery ve výstroji pokryl.

55:38
    Pulpánovu ránu od modré vyráží liberecký gólman před sebe, kde se kotouče zmocňují opět hosté.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 2. Zacha (Vampola), 27. Bartek (Bulík, Vampola), 50. Bartek (Vampola), 60. Filippi (Nedvěd) – 23. Kämpf (Svoboda), 39. Svoboda (Malec)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Jánošík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Čutta – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Jass, Nedvěd, Zacha.
    Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) – Šulák, Trefný, Kučný, Pulpán, Lakos, Melec, Mazanec – Kämpf, Balej, Kaše, Divíšek, Sikora, Bartečko, Svoboda, Hřebejk, Kubinčák, Hruška, Šagát, Račuk.

Rozhodčí: Husička, Wagner – Hejl, Kajínek

Diváci: 4 095