Toronto – Colorado 1:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 5:2 (kon.)
NY Islanders – Arizona 6:1 (kon.) | Buffalo – Tampa 2:3 (po pr.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Vancouver – New Jersey 3:2 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 9:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Carolina Hurricanes
Středa 09.10.2013, 01:00 • CONSOL Energy Center, Pittsburgh • NHL

Tímto se s Vámi loučím. Přeji pěkný středeční den. (03:53:24)

3. TANNER GLASS (PIT) 1+0

Ve třetí třetině nejprve Carolina zdramatizovala utkání, když ve 44. minutě vyrovnal na 2:2 Gerbe. Poté se ale rozjela gólová mašina Pittsburghu, která nakonec zápas vstřelila v posledním dějství tři branky a tak Pittsburgh dnes vítězí 5:2. Velkou zásluhu na tom má Jokinen, který dokázal vstřelit tři branky.

60:00

59:50
    V CONSOL Energy Center se již oslavuje vítězství.

59:23

58:45
    Pittsburgh drží puk v útočném pásmu a v oslabení kontroluje hru.

58:02
    Carolina se ale nedokáže udržet v útočném pásmu. Penguins velmi dobře brání.

57:23
    Carolina si ještě zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Bortuzzo.

56:52
    Do velmi zajímavé pozice se dostal Bennett, který ale z pravého kruhu branku přestřelil.

56:12
    Pittsburgh si zkušeně hlídá vedení a drží puk daleko od své branky.

55:10
    Vzájemně jsou vyloučeni domácí Martina za hrubost a hostující Bowman za sekání. Hrát se bude čtyři na čtyři.

54:36
    Carolina se ještě pokouší o zvrat, ale to už bude mít velmi těžké.

53:03
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh zřejmě potvrzuje své vítězství. JUSSI JOKINEN předvedl krásnou individuální akci, když se dostal do útočného pásma a střelou přes obránce poslal puk do pravé šibenice. Touto brankou kompletuje svůj hattrick. Asistence: Olli Maatta, Brandon Sutter.

52:00
    Fleury si připisuje další úspěšný zákrok. Nyní po střele Jordana Staala.

51:42
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru. Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Harrison.

51:34
    Skinner se dostal do souboje jeden na jednoho, po němž se dostal do zakončení z mezikruží. Jeho střelu však vyráží Fleury.

50:08
    Z levého kruhu nebezpečně vystřelil Gerbe, po jehož střele se puk dostal před branku, kde se naštěstí pro domácí k puku dostal Scuderi.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 15. Jokinen (Crosby, Kunitz), 22. Martin (Orpik, Crosby), 46. Jokinen (Malkin, Maatta), 49. Glass (Vitale), 54. Jokinen (Maatta, Bra. Sutter) – 34. E. Staal (Faulk, Sekera), 44. Gerbe (Dwyer, Sekera)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Bennett, Malkin, Jokinen – Kobasew, Bra. Sutter, Jeffrey – Adams, Vitale, Glass
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Murphy, Harrison – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Dwyer, J. Staal, Gerbe – Dvořák, Nash, Skinner – Bowman, Lindholm, Bre. Sutter

Rozhodčí: Charron, McCauley – Driscoll, Barton

Diváci: 18451