Winnipeg – St. Louis 4:3 (3:2 po s.n.) | Anaheim – Arizona 3:2 (4:3 po s.n.) | Pittsburgh – Vancouver 4:3 (1:0 po s.n.)
Ottawa – Edmonton 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Pittsburgh Penguins
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Vancouver Canucks
Sobota 19.10.2013, 19:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou! (22:00:10)

Nejvíce času na ledě: Paul Martin 28:12 – Daniel Sedin 24:55

Branky a nahrávky:16. Crosby (Dupuis, Kunitz), 28. Kunitz (Malkin, Crosby), 54. Maatta (Kunitz, Crosby), rozh. náj. Malkin – 14. Edler (Bieksa, H. Sedin), 33. Richardson (Weise, Bieksa), 53. Kassian (Booth, Bieksa). Po třetinách: 1:1, 1:1, 1:1 – 0:0. Rozhodčí: Lewis, O'Rourke – Kovachik, Murray. Diváci: 18657.

Dnes jsme viděli opravdu vyrovnaný zápas, všechny třetiny skončily nerozhodně, o vítězi utkání nerozhodlo ani prodloužení. V samostatných nájezdech se nakonec z vítězství radovali Tučňáci, o jejichž výhře rozhodl Jevgenij Malkin.

Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Alexander Edler, chvíli po něm ale srovnal Sidney Crosby, který dnes nasbíral 3 body (1+2).

V druhé třetině šli do vedení pro změnu Tučňáci, když v 28. minutě využil přesilovou hru Chris Kunitz. Do konce druhé třetiny ale ještě dokázal srovnat Brad Richardson.

V 53. minutě poslal Vancouver opět do vedení Zack Kassian, na jehož gól ale rychle odpověděl mladý finský bek Olli Maatta, který se prosadil prvně v kariéře v NHL.

Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů o jejichž výsledku už víte. Pittsburgh si tak připisuje další dva body za vítězství, čímž si potvrdili výsostní postavení v tabulce Východní konference, Vancouver bere alespoň bod.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem branky je JEVGENIJ MALKIN.

A nedává! Fleury si počkal na jeho střelu, Pittsburgh vítězí!

Ryan Kesler musí dát.

Malkin se rozjel hodně pomalu, skvělou technikou ale poté doslova vykoupal Luonga a zasunul do prázdné branky!

Třetí série a Jevgenij Malkin.

Edler se rozjel hodně rychle, ale ani on se nedokázal trefit.

Uspěje Alexander Edler?

Ani Crosby se svou střelou mezi nohy nebyl úspěšný.

Druhou sérii začne Sidney Crosby.

Santorelli se snažil trefit mezi nohy, Fleury sklapl své betony včas.

Za hosty jako první pojede Mike Santorelli.

Jokinen se svou střelou neuspěl.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 16. Crosby (Dupuis, Kunitz), 28. Kunitz (Malkin, Crosby), 54. Maatta (Kunitz, Crosby), rozh. náj. Malkin – 14. Edler (Bieksa, H. Sedin), 33. Richardson (Weise, Bieksa), 53. Kassian (Booth, Bieksa)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta, Engelland – Dupuis, Crosby, Kunitz – Kobasew, Malkin, Jokinen – Adams, Sutter, Glass – Vitale, Zolnierczyk, Conner
    Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Bieksa, Garrison, Tanev, Hamhuis, Edler, Stanton – Kesler, H. Sedin, Higgins – Hansen, Santorelli, D. Sedin – Kassian, Schroeder, Booth – Weise, Richardson, Sestito

Rozhodčí: Lewis, O'Rourke – Kovachik, Murray

Diváci: 18657