Chabarovsk – Barys 3:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Kazaň – Doněck 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 2:1 (po pr.)
Dynamo Moskva – Minsk 4:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 4:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 23.10.2013, 14:00 • Sportovní palác Metallurg • KHL

Novokuzněck ihned v úvodu závěrečného dějství sice vyrovnal, ale nci víc už nezvládl. Jekatěrinburg dostal do vedení 10 minut před koncem Jemelejev. Výhru hostů potvrdil 2 vteřiny před závěrečnou sirénou Černov. (16:23:13)

60:00

59:58
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Do prázdné branky skóruje Arťjom Černov po přihrávce Lepista. Asistence: Sami Lepistö, Fjodor Malychin.

59:22
    Jekatěrinburg takticky drží puk v rohu soupeře.

59:01
    Zbývá poslední minuta 3|. třetiny.

58:41
    Naděje pro domácí zřejmě zhasla. Za vysokou hůl dostává 2 minuty nepodmíněně Mantyla.

58:20
    Kovář na místě a schovává kotouč pod lapačku, aby mohli jeho spoluhráči alespoň vystřídat.

57:45
    Domácí se ještě neodhodlali ke střele.

57:00
    Hosté dokázali vyhodit kotouč za Sorokina.

56:36
    Jedna z posledních šancí pro Novokuzněck. Za podražení jde ven Trjankin.

55:48
    Avtomobilist hraje s pukem za vlastní brankou.

55:01
    Novokuzněcku zbývá na vyrovnání 5 minut.

54:00
    Domácí uzamkli svého soupeře, ale nestřílí.

53:12
    Novokuzněck se až nyní dostal ke střele, ale Kovář byl na místě.

52:22
    Gusev (JEK) vyloučen za podražení.

52:00
    Sorokin si zvedl sebevědomí, když nadvakrát vychytal Lazareva.

50:05
    Simakov si udělal z domácích hráčů slalom a následně předložil kotouč volnému IGORU JEMELEJEVOVI, který nadzvedl kotouč pouze nad ležícího Sorokina. Asistence: Alexej Simakov.

50:00

49:47

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 41. McLean (Achmetov, Giroux) – 21. Malychin (TS), 51. Jemelejev (Simakov), 60. Černov (Lepistö, Malychin)

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Martynov, Arzamastsev – Giroux, Mantyla – Axjonenko, Kanarskij – Dydykin, Skutar – Jemelin, Nurtdinov, Kosourov – Achmetov, McLean, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitryakov – Turukin, Nazarov, Žafjarov
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Farafanov) – Viklund, Lepistö – Jegin, Antonov – Gusev, Trjamkin – Antonovskij, Teterin – lazarev, Černov, Malychin – Lewandowski, Stewart, Jemelejev – Fjodorov, Simakov, Deveaux – Streltsov, Arkalov, Jefimov

Rozhodčí: Ravodin, Ronn – Birin, Medvěděv.

Diváci: 3 368