Genk – Kortrijk 1:0 (kon.) | Oostende – Anderlecht 0:3 (kon.) | Charleroi – Mechelen 2:2 (kon.)
Waregem – Gent 3:2 (kon.) | Leuven – Mons 2:2 (kon.) | Lokeren – Lierse 1:0 (kon.)
KV Oostende
0:3 (0:1)
RSC Anderlecht
Středa 30.10.2013, 20:30 • Albertparkstadion, Oostende • Belgická Jupiler Pro League

Utkání končí jasným vítězstvím Anderlechtu 0:3. Hosté vstoupili do druhého poločasu s jednobrankovým vedením, které si hlídali a po sedmdesáti minutách hry pak definitivně rozhodli o osudu zápasu dvěma slepenými góly. V 78. minutě se nechal vyloučit hráč Anderlechtu N'Sakala, ale Oostende z toho nedokázalo vytěžit ani čestný úspěch. Anderlecht tak díky třem bodům udržel kontakt se špicí tabulky, naopak domácí se sestupovému pásmu nevzdálili. (22:33:35)

90+1
    Wilmet našel na hranici velkého vápna Canesina, který technicky vypálil, ale udělil balónu opačnou faleš, než by bylo třeba a jeho pokus se tak vytočil od tyče ven.

90+1
    Rozhodčí Van De Velde přidá dvě minuty.

90
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Mitrović, přichází Tielemans.

89
    Lukaku vybojoval na Vanden Borrem alespoň roh. Ten ale nic velkého nepřinesl.

87
    Siani posílal před branku prudký přízemní centr, ale Kaminski míč vykopl.

85
    Tentokrát to zkusil zdálky Wilmet a Kaminski opět musel na zem, aby u tyče vytěsnil míč na roh.

84
    Zpoza šestnáctky napřáhl Berrier a Kaminski jeho skákavou střelu vyrazil na roh.

81
    Berrier upadl po souboji s hostujícím obráncem v šestnáctce, pokutový kop se nepíská.

80
    Mitrović si na hranici šestnáctky našel prostor ke střele, ale trefil pouze protihráče.

80
    Berrierův centr si stáhl ze vzduchu Kaminski.

78
    N'Sakala skluzem oběma nohama sestřelil Brouckaerta a rozhodčí Van De Velde bez váhání tasí červenou kartu! Anderlecht bude dohrávat v oslabení.

76
    Dva slepené góly Oostende definitivně sebraly šanci bodovat. O osudu zápasu je již rozhodnuto.

73
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Další roh a třetí gól v síti domácích! Hosté zahráli signál, kdy místo centru balón zamířil na roh šestnáctky. Odtud hráč Anderlechtu hned vystřelil, Berthelin míč jen vyrazil před sebe a americký záložník SACHA KLJEŠTAN ho dorazil za jeho záda – 0:3.

71
    Hosté navyšují své vedení! Po rohovém kopu a následném závaru se míč dostal k nohám N'Sakaly, jehož střelu zastavila tyč, ale dobíhající CHANCEL MBEMBA ho už dopravil do odkryté brány – 0:2.