Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (po pr.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Riga 0:1 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Mytišči – Lev 0:4 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.)
Minsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Doněck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 4:3 (1:0 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 01.11.2013, 14:00 • Kazachstán Sports Palace (4100) • KHL

Tolik tedy z KHL. Díky za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit na počtenou. (16:16:37)

Hotovo, je dobojováno. Ani přes závěrečný tlak se skóre neměnilo a tři body zůstávají na domácí půdě. Zápas to nebyl vůbec špatný, možná by mu slušela po šedesáti minutách remíza, ale dělbu bodů a prodloužení odvrátil nejlepší hráč utkání Brandon Bochenski, který vstřelil dva góly a upevnil svému týmu první místo v tabulce. Salavat měl výbornou druhou třetinu, kdy dokázal vyrovnat, to bylo však z jeho pohledu vše.

60:00

59:36
    Hosté to zkouší v šesti.

59:31
    ...hra přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Salavatu. Ale až po time-outu, který si hosté vybírají. Je jasné, že Volkov zůstane na střídačce.

59:05
    Volkov si říká o střídání...

58:18
    Až nyní se tam dostali a byl to pořádný závar, jenže všechny střely pokryla domácí obrana.

57:49
    Kotouč až za Volkovovou bránou, hostům se nedaří dostat do útočného pásma.

56:48
    Starčenko posílá kotouč co nejdál od své brány, aby to nebylo zakázané uvolnění.

55:47
    Ještě čtyři minuty a nějaký závěrečný tlak Salavatu nepřichází.

54:38
    První formace Barysu si teď vytvořila solidní tlak před Volkovovou bránou, žádná šance z toho prozatím nebyla. Ale čas i dál běží, hraje se daleko od jejich brány, což domácím samozřejmě vyhovuje.

53:47
    Hra přerušena pro postavení mimo hru domácího týmu.

52:48
    To čtvrtá Ufa by ráda bodově stáhla svého dnešního soka, ještě má na vyrovnání přes sedm minut.

52:28
    První tým tabulky si může po dnešku upevnit své pozice, zatím je k tomu velice blízko.

51:48
    Stav se však stále nemění a domácí drží těsný výsledek. Do útočných výpadů se příliš netlačí.

50:59
    Kolcov se opřel do kotouče a jeho utěšená pumelice skončila na tyči Ahonenovy brány! To byla obrovská šance hostujícího týmu, který mohl vyrovnat.

50:18
    Antropovova dělovka prověřila pozornost Volkova, který musel krotit kotouč do lapačky.

49:39
    Ještě zhruba deset minut do konce základní hrací doby a nesledujeme nikterak strhující tempo. Je jasné, že kouskování hry vyhovuje více Astaně.

48:28
    Hra přerušena, kotouč má Volkov v lapačce. Nahodil ho na něj Filatov.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 14. Dawes, 16. Bochenski (Boyd, Grebešnikov), 46. Bochenski (Semjonov, Dawes) – 22. Hartikainen (Kolcov, Babčuk), 25. Makarov (Isangulov, Hartikainen)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Blochin, Grebešnikov – Dawes, Boyd, Bochenski – Žajlauov, Starčenko, Antropov – Ruděnko, Upper, Romanov – Poliščuk, Rachmanov, Gavrilin.
    Salavat Julajev Ufa: Volkov (Vasilevskij) – Isanglulov, Višněvskij, Babčuk, Kulda, Zubarev, Kolcov, Gurkin – Chlystov, Záborský, Mereskin – Makarov, Filatov, Hartikainen – Kaigorodov, Pilhström, Mirnov – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev, Pankov.

Rozhodčí: Gašilov, Komarov – Streltsov, Tarasov