Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (po pr.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Riga 0:1 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Mytišči – Lev 0:4 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.)
Minsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Doněck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Medveščak Záhřeb
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Pátek 01.11.2013, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Hráči Medveščaku Záhřeb sice nedokázali porazit nejhorší tým KHL po šedesáti minutách, ale uspěli alespoň v nájezdech, kde hned v první sérii vstřelil rozhodující gól Ryan Vesce. Brankář Záhřebu Dekanich totiž všechny tři pokusy hostí pochytal. Utkání to bylo rozhodně zajímavé a dramatické. Hosté dokázali vy druhé třetině srovnat dvoubrankové manko a ve třetí části stačili odpovědět i na Katičův gól. Domácí byli poté aktivnější, ale na rozhodnutí si museli počkat až do nájezdů. Hráči Medveščaku si nyní užívají své vítězství a jezdí oslavná kolečka kolem spokojených tribun. To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera. (22:19:49)

V samostatných nájezdech zvítězil tým KHL Medveščak Zagreb.
    Autorem branky je RYAN VESCE.

Střelu McLeana Dekanich chytá a je rozhodnuto!

Ellison hostující branku minul – 1:0.

Dekanich vytěsnil střelu Kosourova.

Klička Ryana byla příliš pomalá a Hovinen zakročil vyrážečkou.

Forhendovou kličku Valujského zastavil Dekanich.

Do branky hostí šel na nájezdy Hovinen a Vesce ho pokořil ranou mezi betony – 1:0.

Jako první pojede Ryan Vesce...

Samostatné nájezdy začínají.

Hráči Medveščaku byli v prodloužení aktivnější, ale rozhodující branku nevstřelili. Uvidíme tedy nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 4:0

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:19
    Murley se natlačil až před branku a jednou rukou se pokusil zasunout kotouč za Sorokina, ten odolal.

63:51
    Fosterova pumelice se mezi tyče nevešla.

63:20
    Cheechoo nahazoval od modré do ohně, Sorokin vyrazil betony.

62:25
    Popovič si sjel s kotoučem mezi kruhy, ale zápěstím netrefil hostující branku. Domácí jsou v prodloužení útočnější.

61:15
    Giroux posílal zajímavou nabídku před branku, najíždějící útočník však nedokázal kotouč tečovat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Cheechoo (Foster, Murley), 31. Ellison (Ryan), 45. Katič (Ellison), rozh. náj. Vesce – 32. Galimov (Achmetov), 34. Žafjarov (Martynov, Achmetov), 47. Žafjarov (Galimov)

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Katič, Popovič – Cheechoo, Murley, Thomas – Vesce, Ryan, Ellison – Murray, Walker, Björkstrand – Glumac, Kane, Jessiman – Koren.
    Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Hovinen) – Giroux, Mäntylä, Martynov, Arzamascev, Aksjoněnko, Kanarskij, Dydykin, Skutar – Valujskij, McLean, Kosourov – Galimov, Achmetov, Žafjarov – Veličkin, Vyglazov, Kartajev – Turukin, Mitrjakov, Nazarov.

Rozhodčí: Baluška, Safiullov – Menšich, Sazonov