Zlín – Pardubice 4:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 4:2 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Sparta – K. Vary 11:0 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 2:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 1:0 (2:0 po s.n.)
Chomutov – Třinec 2:5 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Škoda Plzeň
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 03.11.2013, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u sledování Tipsport extraligy!

Společně se budeme věnovat duelu osmnáctého kola mezi Plzní a Litvínovem. Oba celky aktuálně dělí deset bodů, indiáni jsou šestí, hosté ze severu Čech třináctí.

V posledním kole Západočeši nevstřelili ani jednu branku a v dalekém Třinci padli 0:3. Naopak Verva zvládla tuhý boj s Chomutovem v derby a uspěla 2:1.

Oba celky na sebe narazily v pátém kole a úspěšnější byli v poměru 4:1 domácí. Pro Litvínov to byla až do patnáctého kola jediná tříbodová výhra. Pak na Vervu nestačily Pardubice a jak jsem již psal, v posledním kole i Chomutov.

Počet inkasovaných branek: 50

Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl 12 (4+8)

Patrik Nechvátal – 93 minut / pr. 3,23 , 87,80%

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Hanzlík "C", Jeřábek, Slovák, Frolo, Mozík, Marcel – Vlasák "A", Straka J., Kratěna "A", Pletka, Lev, Duda, Sýkora J., Kašpařík, Novotný, Hollweg, Sýkora T., Petruška, Indrák.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Zeman, Pavlík, Šlégr, Gula, Černý K., Posmyk, Kokeš – Lukeš, Hübl "C", Jánský, Ručinský "A", Hanzl, Martynek, Pšurný, Černý J. "A", Rosa, Jurčík, Majdan, Písařík.

Rozhodčí: Homola, Hrubý – Brejcha, Suchánek.

00:01

01:26
    Po trochu rozháraném úvodu utkání zde máme první střelu zápasu z hole Hanzala, Machovský touš ukryl do lapačky.

02:03
    Plzeň se nemůže dostat do pásma, Litvínov ale nyní zastavil ofsajd.

03:46
    Kratěna hledal před brankou Josefa Straku, k němu stihl včas přistoupit jeden z obránců. Jméno bohužel nevím, ale jistojistě měl černožlutý dres.

04:37
    V situaci dvou na jednoho střílel z první po příhře Dudy Pletka, Francouz skvěle zasáhl betonem!

04:37
    Marek Posmyk (LIT) ještě stihl Pletku zahákovat je vyloučen.

04:50
    Síly na ledě se srovnají, za držení je vyloučen Daniel Seman (PLZ).

07:29
    Nepřesnosti na obou stranách. Oba celky se přihrávkou na modrou připravily o pásmo.

09:32
    Hra se odehrává ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří prokombinovat se před bránu soupeře.

10:42
    Kratěna se dostal k touši na levém kruhu a vypálil z první, Francouz sklapl betony včas.

11:55
    Duda se protáhl podél pravého mantinelu a vypálil, hostující gólman si místo u bližší tyče pohlídal.

13:15
    Slovák pálil od modré v plné jízdě, mimo.

13:40
    Postavení mimo hru indiánů, následuje přestávka k čištění ledu.

14:30
    Hübl dostával pas za plzeňskou obranu, ale černý nesmysl se mu nepovedlo zpracovat.

15:22
    Pletka pálil z první z levé strany, Francouz touš pouze vyrazil před sebe, ale před dorážejícím Lvem ho ještě stihl hokejkou uklidit do rohu.

16:12
    Sýkora J. dostal příhru za obranu, ale byl příliš blízko hostujícímu brankáři a přestože se pokoušel o kličku, síť nerozvlnil.

16:27
    Litvínov v postavení mimo hru.

16:53
    Ondřej Kratěna (PLZ) je vyloučen za krosček.

17:17
    Přes obránce pálil Lukeš, jen ale prověřil náruč Machovského.

17:43
    Modrobílí vyhazují.

18:20
    Zemanova rána od modré sražena do ochranné sítě.

18:54
    Domácí jsou kompletní, v tu chvíli Martynek z mezikruží trefuje připraveného domácího gólmana.

19:28
    Nahození Plzně krotí v lapačce Francouz, ještě stihneme buly.

19:48
    Pletka dostal příhru mezi kruhy, těsně míjí.

19:48
    Šlégr vyprokovoval potyčku, ale vyloučeni jsou Jiří Zeman (LIT) a Radek Duda (PLZ). Pokračujeme dvě minuty ve čtyřech.

20:00

Máme za sebou úvodní dějství, které příliš mnoho hokejové krásy nepobralo. K vidění je spíše urputný boj ve středních pásmech, diváky ze sedaček začaly zvedat až poslední minuty. Nechme se překvapit, co nám nabídne prostřední část.

Zásahy gólmanů: Machovský (PLZ) 8 – Francouz (LIT) 7.

Prostřední část začne zhruba v 18:20.

20:01

21:25
    Lev se mohl vydat do samostatného úniku, příhra byla však příliš dlouhá, navíc Francouz hru dobře přečetl. Vyjel až ke kruhům a touš uklidil do bezpečí.

21:52
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

22:39
    Majdan přes obránce řádně prověřil Machovského.

23:10
    Hübl střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyč, domácí gólman znovu pozorný.

23:22
    Ručinský střílel rychle po buly, trefil pouze náruč gólmana.

23:45
    Indiáni vyhazují na icing, když Litvínov na brankovišti nedokázal třemi dorážkami dostat touš do sítě!

24:42
    Kašpařík tečoval ránu Mozíka, Francouz pozorný.

25:09
    Ján Sýkora se pokusil o gól alá Granlund, ale trefuje pouze tyč!

26:07
    Hollweg našel mezi beky soupeře Semana, který bekhendem přestřeluje, Plzeň se dostala v těchto chvílích do tlaku.

26:33
    Vlasák pálí z kruhu, Francouz znovu na místě, přestávka k čištění ledu.

27:17
    Kratěna se neunáhlil, položil si dva soupeře a vypálil k tyči z mezikruží, hostující gólman ale drží svůj tým.

29:33
    Hollweg teď potřeboval krok na příhru mezi kruhy.

30:03
    František Lukeš (LIT) zahákoval Jeřábka a je vyloučen.

30:43
    Indiáni vyhazují.

31:48
    Jiří Zeman (LIT) zbytečně mimo hru zkrosčekoval Kratěnu a je vyloučen.

32:05
    Litvínov je ve čtyřech. Dobrou palebnou pozici měl Straka J., ale dostal touš na paty.

32:24
    Verva vyhazuje.

33:05
    Slovák od modré vybízel spoluhráče k teči, touš však pouze uzmul do své moci Francouz.

33:48
    Hosté hrají v plném počtu.

34:07
    A máme tady vyloučení na druhé straně. Za podražení putuje za katr Vojtěch Mozík (PLZ).

34:38
    Hollweg vybojoval puk na Šlégrovi a vyhazuje.

35:23
    Litvínovu se nedaří získat pásmo, nyní vyhazuje Kratěna.

36:07
    Plzeň je kompletní.

36:50
    Lev zkoušel načapat Francouze na švestkách od pravého mantinelu, nepovedlo se.

37:34
    Z dobré pozice pálil Kratěna, hostující gólman puk neudržel, ale ten si to zamířil mezi tři tyče.

38:58
    Ručinský se ohnal hokejkou po Frolovi, rozhodčí nechávají hrát dál.

39:13
    Ryan Hollweg (PLZ) si počíhal u mantinelu na Martynka a přestože byl hit čistý, je posouzen jako faul loktem.

39:47
    Plzeň Litvínov nepouští do třetiny.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka již byla jak se sluší a patří. Narozdíl od své předchůdkyně nechyběly tvrdé střety, povedené hokejové kombinace, ovšem koření hokeje – góly – zatím nepřicházejí. Nechme se překvapit, jak a jestli vůbec vše rozlouskne poslední třetina.

Zásahy gólmanů: Machovský (PLZ) 8 (16) – Francouz (LIT) 9 (16).

42:40
    Novotný se prodral v situaci jeden na jednoho před Francouze, zakončení bekhendem ovšem nemělo potřebnou razanci.

44:22
    Gula to zkoušel od modré, Machovský pozorný.

44:39
    Zakázané uvolnění Plzně.

44:51
    Indiány zastavilo postavení mimo hru.

45:32
    Jeřábek si sjel na levý kruh, Francouz měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil mimo levou tyč.

46:31
    Po vzájemném zašlápnutí kotouče následuje buly v obraném pásmu Litvínova.

47:49
    Duda se dostal k odraženému touši, Francouz stačil vytěsnit hřbetem lapačky.

49:12
    Černý J. dostal příhru mezi kruhy, ovšem trefuje přímo do náruče Machovského.

49:28
    Jiří Gula (LIT) zbytečně fauloval na polovině hřiště a je vyloučen.

49:43
    Hosté vyhazují.

50:13
    Jiří Šlégr (LIT) mimo hru stáhl Pletku před brankou a dává Plzni velikou šanci na zlomení zápasu.

50:27
    Ručinský vyhazuje.

50:54
    Kratěna pálí, Francouz jeho střelu udržel.

Domácí si berou oddechový čas.

51:29
    Litvínov ve čtyřech, domácí se nemůžou prokombinovat ke střele.

51:52
    Dudu z mezikruží vychytal Francouz!

52:15
    Litvínov je kompletní.

Plzeň aktuálně již více než šest třetin nevstřelila branku!

52:58
    Icing Severočechů.

53:03
    Josef Straka se dostal až před Francouze, který ale jeho zakončení zhatil vystrčenou hokejkou.

54:32
    Gula posunul v souboji s Kašpaříkem hostující klec, vylučovat se nebude.

54:48
    Osamocený Lev z mezikruží z první míjí!

55:07
    Václav Pletka po souboji s Posmykem v brankovišti Litvínova dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

56:12
    Nyní má velkou šanci Litvínov! Tomáš Frolo (PLZ) si u mantinelu počíhal na Jánského a inkasuje dvě minuty.

56:52
    Šlégr prováhal správný moment ke střele a jeho pokus byl zblokován.

57:11
    Plzeň vyhazuje.

57:28
    Zemanovi utíká kotouč do středního pásma.

57:54
    Přihrávka rukou, Litvínov musí do středního pásma.