Košice – Poprad 5:0 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:1 (kon.) | Skalica – Martin 1:2 (po s.n.)
Zvolen – Nitra 4:0 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
ŠHK 37 Piešťany
4:3 (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 03.11.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Rozhodujúci gól teda strieľa MARCEL HOLOVIČ, ktorý tiež nešpekuloval a švihom popri ľavom betóne rozhodol, že dva body si pripisujú Havrani. Po prvých dvoch góloch Bystrice by si na to asi stavil málokto.

Najlepší: (1) Melichárek (2) Zigo (3) Peško

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase nabudúce. Pekný zvyšok večera prajem. (20:37:01)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím ŠHK 37 Piešťany.
    Gól strelil HOLOVIČ.

Kafka – dal. Ukázal nervy zo železa a v pohode strelou švihom vyrovnal.

Saliji – nedal. Skúšal to ako Forsberg a naozaj nechýbalo veľa.

Macík – nedal. Skúšal to ako Patrick Kane, Tomek ale vytiahol bleskovú lapačku.

Bartánus – dal. Krásny bekendový blafák a strela pod brvno, Kalemba bez šance.

White – nedal. Strela na vyrážačku, Tomek vyráža.

64:11
    Saliji v druhej tutovke, tesne vedľa, ale predošlé súboje, ktoré zvádzal, asi aj faulovaný, ho stáli dosť síl.

62:59
    Saracinovu rozohrávku zachytil Holovič, vrátil však puk na obrancov.

61:53
    Brňák nad, Ručkay si pýtal faul, ale skôr to trochu prifilmoval.

60:25
    Saliji mohol rozhodnúť. Prečíslenie 2 na 1, ideálna prihrávka Melichárka pred poloprázdnu bránu, ale Samir zle triafa puk a ten smeruje vedľa.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Zaujímavý zápas teda po 60 minútach nepozná víťaza. Spravodlivo. Jeden bod dnes ostane na zväze, víťaz si pripíše dva, porazený jeden. Zaujímavé je, že góly dnes padali iba do jednej bránky, do tej pod svetelnou tabuľou. V predĺžení v nej bude Tomek. Havrani by teda radi odkliali aj bránu pod VIPkou.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:57
    Ešte jedno buly v strednom pásme, vyzerá to, že sa bude predlžovať.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 21. Saliji (Melichárek), 22. Ručkay (Peško, Bartánus), 25. Ručkay (Bartánus), rozh. náj. Holovič – 5. Zigo (Lamper, Meland), 7. Kadura (Saracino, Hudec), 46. Zigo (Rosandič)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Nemec, Melichárek (C), Saliji – Valábik, Brňák, Stupka, Holovič, Lušňák – Biro, Drgoň, Bartánus, Peško, Ručkay – Hruška, Toman, Románek, Mišura, Haring
    HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Meland, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Styk, Macík, Hudec (C), Kadura – Rosandič, Bambúch, Lamper, Zigo, Lunter – Zošiak, Fajčák, Heizer, Chovan

Rozhodčí: Orolín – Gavalier, Tornay