Toronto – Buffalo 4:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 0:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 4:1 (kon.)
NY Islanders – Detroit 5:4 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Carolina 4:2 (kon.) | Nashville – Chicago 7:2 (kon.)
Arizona – Tampa 6:3 (kon.) | Colorado – Florida 1:4 (kon.) | Calgary – Edmonton 2:4 (kon.)

Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:48
    Aleš Hemský (EDM) 1+0, 2 střely, čas na ledě 14:02 (06:49:46)

David Perron (EDM) 1+0
    Sean Monahan (CGY) 1+0
    Taylor Hall (EDM) 1+1

Díky fantastické třetí třetině vyhrávají hosté 4:2. Po dvou třetinách prohrávali 0:2, ale v poslední periodě skóre bravurně otočili.

60:00

59:13
    Edmonton právě vstřelil branku!
    DAVID PERRON trefil nejprve jen tyčku prázdné branky. Následně se už přesně trefil přesně. Je rozhodnuto. Samostatně.

58:55
    Vhazování v útočném pásmu Calgary, které si bere oddechový čas.

58:50
    Domácí to zkouší v šesti. Berra sedí na střídačce.

58:37
    Domácí nemohou odvolat brankáře.

58:20
    Kotouč ve středním pásmu.

58:00
    Berra zasahovat nemusel, kotouč byl zblokovaný jedním z beků. Buly v útočném pásmu hostů.

57:10
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale přes dobře hrající obranu Olejářů to budou mít obtížné.

56:28
    Berra výborně chytil střelu Eberleho. Hosté mohli odskočit na rozdíl dvou branek.

56:02
    Zbývají poslední čtyři minuty třetí třetiny.

54:11
    Belovova střela a následná dorážka skóre nezměnila, protože brankář domácího týmu teď své barvy podržel.

53:57
    Střela Hopkinse vůbec nebyla špatná, jen jí chyběla přesnost a větší razance.

52:51
    Perron ztroskotal na Berrovi.

52:01
    Hemský se k volnému kotouči nedostal.

52:00
    Hosté začínají akci od své branky. Nikam zbytečně nepospíchají.

50:05
    DAVID PERRON v podstatě z nulového úhlu nahazoval kotouč. O brankáře Berru se kotouč odrazik do branky. Obrovské štěstí měl střelec. Hosté otáčejí skóre z 0:2 na 3:2. Asistence: Ryan Smyth, Boyd Gordon.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Monahan (Hudler), 38. Wideman (Stajan, Baertschi) – 44. Eberle (Hall), 49. Hemský (Gagner, Jokupov), 51. Perron (Smyth, Gordon), 60. Perron

Calgary Flames: Berra (Rammo) – Šmíd, Russell, Wideman, Borie, Smith, Breen, Butler, O'Brien – Colborne, Backlund, Cammalleri, Jackman, McGrattan, Bouma, Stajan, Stempniak, Monahan, Hudler, Galilardi, Baertschi, Jones
    Edmonton Oilers: Dubnyk (Bryzgalov) – Petry, Schultz, Ference, Larsen, Potter, Belov – Hall, Joensuu, Eberle, Gazdic, Gordon, Jones, Acton, Perron, Jakupov, Hemský, Gagner, Hopkins, Smyth

Rozhodčí: Mertell, Peel – Brisebois, Galloway