Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzněck – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Čeljabinsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Záhřeb 4:0 (kon.)
Ufa – Doněck 2:3 (0:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Minsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Riga – Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Medveščak Záhřeb
Neděle 17.11.2013, 12:00 • Arena Mettalurg, Magnitogorsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, ale sportovní program je v plném proudu, takže zůstaňte s námi. (14:21:52)

Zápas je u konce, body zůstaly Magnitogorsku a Košečkin si připsal vychytanou nulu. Ve třetí části hry přidali domácí další dvě branky, nejprve se ve 41. minutě trefil Mozjakin a stejný hráč ve 47. minutě skóre uzavřel. Výhra je to naprosto zasloužená, Medveščak se převážně bránil a ani útočná fáze tomuto týmu moc nevycházela.

60:00

59:35
    Hosté jsou v plném počtu a utkání se už pouze dohraje.

59:17
    Bomba Birjukova od modré čáry nebyla přesná.

58:15
    Rychlá kombinace Magnitogorsku, puk prošel pásmem a Zaripov jen o kousek minul.

57:35
    Tak ještě jedno vyloučení na hostující straně, Za nedovolené bránění jde pykat Ivan Švarný.

56:20
    Gulaš si elegantně vyjel zpoza branky, dostal se mezi kruhy a z otočky vystřelil těsné vedle Dekanichovy branky.

55:37
    Už to vypadalo, že Košečkin podrží puk po dalekonosném nahození, nakonec jej ale vytřepal z výstroje a rozehrál.

54:46
    Magnitogorsk si vzal oddechový čas.

54:46
    Přece jen se hosté snaží o alespoň čestný úspěch a v posledních minutách vytváří nátlak na Košećkina. Jeho obránci vyhodili na zakázané uvolnění.

53:40
    Celkem povedená střela Lingleta končí u Košečkina, ten si vychutnává aplaus publika.

53:03
    Ne, hostům se prostě nedaří, přišli o puk a Malinovskij vyváží do středního pásma.

51:37
    O výsledku je patrně rozhodnuto a tak se není čemu divit, že se hraje pŕevážně ve středu kluziště. Jakoby se už zápas pouze dohrával.

50:07
    Střela z velice ostrého úhlu v podání Leeho hostujícího gólmana nepřekvapila a puk se poté dostal mimo pásmo.

48:55
    Kosov pouze nahodil puk za Dekaniche a odjel se svými spoluhráči na střídačku,

47:48
    První závan hostujícího tlaku, střely jsou však pouze v podobě nahození od modré, bez tečí před Košečkinem.

46:42
    Hosté si vybrali oddechový čas, rádi by tím otupili tlak domácích.

46:42
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A tento nápor končí gólem! Po dokonalé kombinaci pŕes celé pásmo se ke střele z levé strany dostal SERGEJ MOZJAKIN a bombou trefil volnou část branky. Asistence: Chris Lee, Jan Kovář.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Lee (Kazjonov), 40. Kovář (Antipin, Birjukov), 41. Mozjakin (Kovář), 47. Mozjakin (Lee, Kovář)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Ustinskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Metljuk, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Šenfeld, Kazjonov, Gulaš – Timkin, Kosov, Potěchin – Platonov, Malinovskij, Grigorenko.
    Medveščak Záhřeb: Dekanich (Vasiljevič) – Martinovič, Carle, Popovič, Katič, Švarný, Foster – Thomas, Cheechoo, Murley – Linglet, Vesce, Ellison – Walker, Murray, Bjorkstrand – Glumac, Ryan, Kane.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Koršak, Černyšev