Ottawa – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 0:3 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 2:1 (kon.)
Boston – NY Rangers 3:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 0:3 (kon.) | NY Islanders – Detroit 0:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 5:2 (kon.) | San Jose – St. Louis 6:3 (kon.) | Washington – Montreal 3:2 (3:2 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Pátek 29.11.2013, 22:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud právě jdete spát, a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (00:50:38)

Československá stopa v utkání:

Ondřej PALÁT (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:52
    Andrej ŠUSTR (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:05
    Richard PÁNIK (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:27

Hvězdy utkání:
    1. Marc-Andre FLEURY (PIT) 21 úspěšných zásahů, úspěšnost zásahů 100%, 3. čisté konto v sezóně

Nejvíce času na ledě: Victor Hedman 24:54 – Kris Letang 23:12

Branky a nahrávky: 7. Kunitz (Crosby, Letang), 49. Sutter (Crosby, Jokinen), 59. Kunitz (Malkin, Crosby). Po třetinách: 0:1, 0:0, 0:2. Rozhodčí: Peel, Rehman – Murchison, Murray. Diváci: 19065.

Tampa dnes sice vstoupila o něco lépe do zápasu, jako první se ale měnilo skóre na straně Penguins. V 7. minutě se po přihrávce Sidneyho Crosbyho (dnes 0+3) prosadil Chris Kunitz. Skóre 1:0 vydrželo hodně dlouho, druhá branka v zápase totiž padla až v polovině třetí třetiny.

Ve 49. minutě zvýšil vedení Pittsburghu v přesilové hře Brandon Sutter. Závěrečný tlak Lightning se v podstatě nekonal, krátce poté, co Bishop opustil svou klec, se podruhé v zápase prosadil Chris Kunitz, který tak stanovil konečnou podobu výsledku – 3:0 pro Penguins!

59:40
    Vhazovat se ještě bude po Fleuryho levici, o vítězi dnešního klání je ale zcela rozhodnuto.

59:18
    Domácí se ještě snaží alespoň o čestný úspěch, Andrej Šustr si nahodil kotouč do útočné třetiny, aby si jej sám dojel, poté ho ale ztratil.

58:46
    Icing domácích.

58:17
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Crosby vydoloval v obranném pásmu kotouč, předal jej Malkinovi, který ještě našel úplně volného CHRISE KUNITZE, jenž se trefil do prázdné branky a svou druhou trefou v dnešním zápase rozhoduje o vítězství Penguins! Asistence: Jevgenij Malkin a Sidney Crosby.

58:04
    Fleury si skočil pro neposedný kotouč, který poskakoval před jeho brankou.

57:50
    Bishop míří z brány, domácí to zkouší v šesti!

57:24
    Hosté opět pouze odevzdali kotouč svým soupeřům do středního pásma, všechny síly Tučňáci už vrhají do pečlivé obrany.

56:40
    Hosté vyhazují puky z vlastní obranné třetiny, jak jen to jde.

56:07
    Nahození Hedmana od pravého mantinelu Fleury sráží pouze před sebe.

55:37
    Opět rušno před Bishopem, tentokrát domácí brankář zasáhl proti střele SIdneyho Crosbyho.

53:15
    Bishop si nyní poradil se střelami jak Ebbetta, tak Malmkina.

51:00
    Očekávaný tlak Blesků nadále ne a ne přijít.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 7. Kunitz (Crosby, Letang), 49. Sutter (Crosby, Jokinen), 59. Kunitz (Malkin, Crosby)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Šustr, Carle, Hedman, Salo, Barberio, Brewer – St. Louis, Filppula, Brown – Purcell, Killorn, Kučerov – Pánik, Johnson, Palát – Crombeen, Thompson, Tyrell
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Letang, Engelland, Maatta, Niskanen, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Ebbett, Sutter, Conner – Adams, Vitale, Megna

Rozhodčí: Peel, Rehman – Murchison, Murray

Diváci: 19065