Skalica – Banská Bystrica 5:4 (kon.) | Košice – Žilina 5:0 (kon.) | Poprad – Nitra 1:2 (2:3 po s.n.)
Zvolen – Martin 5:2 (kon.) | Piešťany – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HK Skalica
5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 08.12.2013, 16:30 • HANT aréna v Skalici • Tipos Extraliga (SR)

Máme tu dramatický koniec a tak všetky 3 body ostávajú v Skalici!!!
    Skalica bola jednoznačne lepším súperom v prvej tretine, ale potom zabrali aj hostia a domácich neustále ohrozovali, ale skvelý Lipovský im nič nedovolil.Od nás je to pre dnešok všetko. Dovidenia. (18:47:37)

60:00

59:59
    V závere stretnutia mohol ešte skórovať Martin Kuľha, ktorý už nestihol umiestniť puk do prázdnej hostujúcej brány.

59:37
    Dramatický záver stretnutia zatiaľ vychádza domácim, ktorý stále vedú tesne 5:4.

59:14
    Lažo sa snažil vyhodiť puk z obrannej tretiny čo sa mu aj podarilo, ale do prázdnej brány puk nedokázal namieriť.

58:37
    Skalica sa stiahla už len do svojej obrannej tretiny a nechce už nič riskovať!
    V tomto momente si Bystrica berie oddychový čas a Košarišťan ide von zo svojej brány.

57:41
    Macík sa snažil prihrať na Hudeca, ale čisto ho od puku odstavil Kozák.

56:23
    Školiak v obrovskej šanci, ale k strele sa nedostal a tak hostia okamžite vyrážajú do protiútoku.

55:35
    Oddychový čas domácich.

55:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Ďalší gól v sieti domácich!!!
    Tentoraz to vyšlo MATÚŠOVI CHOVANOVI, ktorý strelou k tyčke prekonáva Lipovského.

54:13
    Chovan sa teraz snažil niečo vymyslieť, ale Mikéska ho čisto odstavil od puku.

53:48
    MISLAV ROSANDIČ strieľa kontaktný gól po tom ako sa puk odrazil od mantinelu a tak dramatizuje záver dnešného stretnutia.
    Asistoval mu Lukáš Handlovský.

52:50
    Skalica dala gól!
    Pravdepodobne je rozhodnuté!!!
    BRUNO MRÁZ peknou strelou švihom, keď bol zoči-voči pred Košarišťanom dostáva domácich do vedenia 5:2!!!
    Asistovali mu Michal Šátek a Tibor Kutálek.

52:15
    Macík úplne voľný pred bránou domácich, ale Lipovský neuveriteľným zákrokom vyráža.

51:11
    Skalica sa úspešne bráni vo vlastnom oslabení dokázali dokonca ja pohroziť, keď sa Trška dostal do úniku, ale nedokázal nájsť recept na prekonanie Košarišťana.

50:20
    Vylúčenie Skalica!
    Podľa mňa bol toto čistý bodíček, ktorý predviedol Michal Srnec, ale rozhodca mu udeľuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

49:34
    Mráz skúsil strelu švihom, ale jeho strela bola zblokovaná.

48:01
    Kozák ihneď ako naskočil z trestnej lavice bol v samostatnom úniku, ale nedokázal nájsť recept na hostujúceho gólmana.

47:11
    Skalica sa zatiaľ úspešne bráni.
    Róbert Mikéska vyhadzuje puk cez všetky čiary.

46:32
    Handlovský a Bambúch sa snažili niečo vymyslieť, ale zatiaľ neprišla žiadna vážnejšia strela, ktorá by ohrozila Lipovského v bráne domácich.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (Obdržálek, Krejčířík), 15. Kuľha (Obdržálek, Lažo), 15. Preisinger (Trška), 21. Obdržálek (Lažo), 53. Mráz (Šátek, Kutálek) – 31. Heizer (Macík, Macháček), 40. Petro (Saracino), 54. Rosandič (Handlovský), 56. Chovan (Handlovský, White)

HK Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška,