Vladivostok – Minsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Chabarovsk – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – Spartak Moskva 2:1 (po pr.)
Novosibirsk – Doněck 2:3 (kon.) | Lev – Mytišči 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 6:4 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 5:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Spartak Moskva
Neděle 08.12.2013, 11:00 • Kuzněck Metallurgists Sports Palace • KHL

Novokuzněck ve velmi vyrovnaném zápase překvapil favorizovaný Spartak a po velmi vyrovnaném průběhu nakonec rozhodl v prodloužení. Vedl sice již od 6. minutě, soupeř ale srovnal na konci druhé třetiny. Metallurg i přes dva získané body zůstane poslední, pro Spartak je pouhý bod ztráta. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (13:20:06)

61:58
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Domácí po necelých dvou minutách prodloužení o rozhodují o své překvapivé výhře a připisují si další dva body do tabulky. Po krásné přihrávce Lapjenkova prostřelil zblízka gólmana Ivanova útočník SERGEJ JEMELIN. Asistence: Jevgenij Lapjenkov

61:11
    Ložkin si připsal dva dobré zákroky.

60:34
    Quint mohl rozhodnout, trefil ale jen brusli jednoho z protihráčů.

60:01

Statistiky třetí třetiny:
    Střely na branku: 8:10
    Vyhraná vhazování: 4:10
    Vyloučení: 0-0

60 minut utkání nám vítěze neurčilo a následuje tedy prodloužení, případně rozhodnou samostatné nájezdy.

60:00

59:55
    Domácí si ještě 5 vteřin před koncem berou oddechový čas.

59:47
    Na druhé straně prověřil Ložkina najíždějící Kozlov, domácí strážce ale nezaváhal.

59:22
    Od modré ještě nahazuje Kartajev na Ivanova, nicméně skóre utkání se pravděpodobně již nezmění.

58:32
    Ivanov dnes předvádí naprosto fantastický výkon, znovu dvakrát zasahuje proti ranám zblízka a drží svůj tým ve hře o bodový zisk.

57:19
    Kartajev se snažil přihrávat zpoza branky, jenže trefil pouze brusle protihráče a nahrávka před prázdnou branku tedy neprošla.

56:23
    Skladničenko se dral přes střed hřiště, jenže o puk přišel. Hrubé chyby jsou k vidění na obou stranách, závěr třetí třetiny je hodně nervózní.

55:47
    Ložkin vyráží další dvě střely a duel nám opravdu směřuje do prodloužení.

54:18
    Aksjoněnko pálí od modré o sto šest, jenže mezi tři tyče nezamířil.

53:22
    Martynov na druhé straně vyslal další ze svých nebezpečných ran, Ivanov tentokráte zasahovat nemusí.

52:48
    Ložkin teď musel řešit dvě situace na pravé straně, ovšem s oběma střelami si dokázal poradit.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 6. Giroux (Jemelin, Garejev), 62. Jemelin (Lapjenkov) – 39. Bodrov (Kozlov, Junkov)

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntyla, Kuklev, Hood, Aksjoněnko, Canary – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Kurjepanov, Skladničenko, Muzin – McLean, Jemelin, Lapjenkov
    Spartak Moskva: Ivanov (Glass) – Quint, Grišin, Bodrov, Kulik, Vasilejev , Mamkin, Želďakov, Sorokin – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Volkov – Nikulin, Kvaša, Tolužakov – Bobrov, Medvěděv, Pešenchov.

Rozhodčí: Belov, Naumov – Gorděnko, Tomilov