Lyon – Remeš 3:2 (kon.) | Nice – Sochaux 3:0 (kon.) | PSG – Saint-Étienne 2:1 (po pr.)
Marseille – Toulouse 2:1 (kon.) | Évian TG – Bastia 2:1 (kon.) | Rennes – Bordeaux 1:2 (kon.)
Troyes – Tours FC 3:2 (kon.)
Stade Rennes
1:2 (0:0)
Girondins Bordeaux
Středa 18.12.2013, 20:55 • Stade de la Route de Lorient (Rennes). • Francouzský Ligový pohár

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji krásnou dobrou prosincovou noc. U dalších on-line přenosů se těším na shledanou. (23:06:34)

Červené karty: 0:0

Ve čtvrtfinále čeká na Girondins Bordeaux tým Nice, jenž na svém hřišti porazil celkem s přehledem mužstvo Sochaux poměrem 3:0.

Zatímco první půle byla hodně opatrná, v té druhé se diváci určitě nenudili. Hned v jejím úvodu se dočkali dvou branek, hosté se dostali po rohovém kopu do vedení, ale domácí dokázali v podstatě hned po rozehrávce odpovědět. Následně si oba celky vytvořily poměrně dost slibných šancí, ale oba brankáři se činili, případně měli štěstí. Když to už vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, přišla poslední minuta základní hrací doby a nedovolený zákrok domácího brankáře, po kterém následoval pokutový kop. S velkým klidem a přehledem jej proměnil Jussiê, který v tu dobu byl na hřišti sotva deset minut, a rozhodl tak o postupu svého celku do další fáze Francouzského poháru.

90+2
    Domácí se hrnou za vyrovnáním, ale není jim přáno. Nyní je hra přerušena, neboť na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů.

90+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

90+1
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    JUSSIE FERREIRA VIEIRA poslal míč k levé tyčce. Domácí brankář skočil na druhou stranu.

90
    Brankář Rennes po zásluze vidí žlutou kartu a ještě může být rád.

90
    Avšak na druhé straně penalta zcela jasná. N´Diaye poslal k zemi útočícího protihráče, který šel na domácího brankáře zcela sám, udělal mu kličku a zakončil by do prázdné branky. Zde není o čem diskutovat.

89
    Hunou v pokutovém území upadl, ale penalta se nepíská.

88
    Maurice-Belay opět v akci, tentokrát si nabíhal na přihrávku z levé strany do pokutového území, ale u míče byl o chviličku dřív brankář Rennes.

87
    Točivá střela Maurice-Belaye svůj cíl nenašla.

85
    Po jeho rozehrání hosté dlouho zlobili domácí mužstvo před pokutovým územím, nakonec se po několika odrazech zmocnil míče Obraniak, avšak svoji ránu namířil příliš vysoko nad břevno.

85
    Hosté vybojovali rohový kop.

84
    Nepřesná souhra domácích znamená míč v zámezí a aut pro hostující mančaft.

82
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Féret, přichází Oliveira.

81
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Diabaté, přichází Jussiê.

81
    N'Guemo na druhé straně střílel z velice nebezpečné vzdálenosti a N´Diaye měl co dělat, aby míč zkrotil ve svých rukavicích.

Petr Frömel

Branky: 52. Doucouré – 50. Henrique, 90+1. Jussiê (pen.)

Karty:   80. Romero (REN), 90. N´Diaye (REN) – 61. Henrique (BOR)

Stade Rennes: N´Diaye – Armand, M´Bengue, Kana-Biyik, Moreira, Konradsen (31. Pajot), Féret (82. Oliveira), Alessandrini (68. Said), Doucouré, Hunou, Romero.
    Náhradníci: Costil – Oliveira, Said, Allée, Emerson, Bakayoko, Pajot.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Planus, Henrique, Sané, Poundjé, N´Guémo, Maurice-Belay, Obraniak, Saivet, Diabaté (81. Jussiê).
    Náhradníci: Olimpa – Bellion, Bréchet, Jussiê, Chalmé, Savić.

Rozhodčí: Tony Chapron – Alexandre Viala, Hicham Zakrani.