4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 05.01.2014, 18:00MOL liga

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (20:13:23)

Skončil sa zápas medzi Dunaújvárosom Steel Bulls a HC Nové Zámky, v ktorom domáci vyhrali hladko 4:0. Novozámčania tak odchádzajú domov na prázdno a domáci si pripisujú plný bodový zisk.

60:00

57:14
    Dunaújváros dal gól!
    Zdá sa že už je rozhodnuté, keď už na 4:0 zvyšuje AZARI ZSOLT. Asistencia: Peterdi Imre.

55:34
    Frolík (NZM) je vylúčený na dve minúty za podrazenie.

49:09
    Domáci už vedú 3:0 a o gól sa postaral HEGYI ÁDÁM ZOLTÁN. Bez asistencie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina a domáci vedú 2:0. O góly sa postarali v 27. minúte Galanisz a v 30. minúte Ladányi. Tretia tretina začne približne o 19:35.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

29:39
    Domáci zvyšujú už na 2:0 a gólovo sa presadil LADÁNYI BALÁZS. Asistencia: Andrew David Contois, Szappanos Dávid.

26:08
    Domáci otvárajú skóre a o ich gól sa postaral GALANISZ NIKANDROSZ. Asistencia: Azari Zsolt

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina a stav zápasu je 0:0. Druhá tretina začne približne o 18:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

12:08
    Nové Zámky dostávajú dvojminútový trest, za príliš veľa hráčov na ľade.

05:30
    Za nedovolené bránenie je vylúčený Kubica (NZM) a presilovku si zahrajú aj domáci.

01:55
    Gröschl (DUN) dostáva dve minúty za hru z vysokou hokejkou.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Dunaújváros Steel Bulls: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Szappanos, Ladányi, Contois – Huba, Nagy R., Azari, Galanisz, Peterdi – Jabornik, Gröschl, Somogyi, Pavuk, Papp – Hruby, Léránt, Sabados, Kiss Á., Hegyi

HC Nové Zámky: Krajcovic (Váczlav) – Sucharda, Siska, Weissmann; Frolik, Stefanka M. – Kubica, Kowalczyk, Dubec, Stefanka O., Podstavek – Zajac, Král, Polcik, Ruzicka, Uhnák – Hrudik, Fiala

Rozhodca: Varjú Árpád, Haszonits Miklós, Abonyi Attila, Pálkövi Botond.

Po prehranom domácom zápase s HSC Csíkszereda odohrajú v nedeľu 5.1.2014 o 18:00 hráči HC MIKRON Nové Zámky ďalší zápas na ľade Dunaujvárošu.

V poslednom odohratom zápase novozámčania po návrate z Rumunska privítali na svojom ľade mužstvo HSC Csíkszereda. V nervóznom zápase plnom nečistých a zákerných zákrokov hráčov hostí, ktorí postupne zranili niekoľko domácich hráčov, domáci prehrali v predĺžení 4:5.

V tomto zápase sa vážne zranil Marek Uram, pre ktorého to pravdepodobne znamená koniec sezóny. Zranenie utrpel aj Ján Chovan s predpokladanou dobou liečenia 2-3 týždne.

Mužstvo DAB Docler Dunaújvároš ťahá veľmi dobrú šnúru ôsmych víťazných zápasov, naposledy prehralo 6.12.2013 v Miškolci 3:5. V poslednom vzájomnom meraní si síl v Nových Zámkoch vyhrali 22.12.2013 hostia 4:3 po predĺžení. V poslednom odohratom zápase v piatok 3.1.2014 vyhrali nad rumunským Brašovom 3:1. Momentálne sú na prvom mieste tabuľky s náskokom 3 bodov pred Novými Zámkami po odohraní 34 zápasov.

Zápas budú rozhodovať Haszonits Miklós a Varjú Árpád ako hlavní rozhodcovia, a Pálkövi Botond a Berger Ákos ako čiaroví.

Ďalší domáci zápas potom odohrajú novozámčania hneď na druhý deň v pondelok 6.1.2014 proti rumunskému Brašovu v nezvyčajný čas 18:30.

Aj napriek smutným správam ohľadne zranenia kľúčových hráčov Mareka Urama a Jána Chovana, všetci veríme, že práve toto vyburcuje všetkých hráčov k dobrému výkonu v tomto veľmi ťažkom zápase.

Tomáš Jaššo

Branky a nahrávky: 27. Galanisz (Azari), 30. Ladányi (Contois, Szappanos), 50. Hegyi, 58. Azari (Peterdi)

Dunaújváros AC: Kalnins (Kiss T.) – Lindgren, Hüffner, Szappanos, Ladányi, Contois – Huba, Nagy R., Azari, Galanisz, Peterdi – Jabornik, Gröschl, Somogyi, Pavuk, Papp – Hruby, Léránt, Sabados, Kiss Á., Hegyi
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Váczlav) – Sucharda, Siska, Weissmann; Frolik, Stefanka M. – Kubica, Kowalczyk, Dubec, Stefanka O., Podstavek – Zajac, Král, Polcik, Ruzicka, Uhnák – Hrudik, Fiala

Rozhodčí: Varjú Árpád, Haszonits Miklós, Abonyi Attila, Pálkövi Botond