Toronto – NY Rangers 1:7 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 2:3 (kon.)
Buffalo – New Jersey 2:1 (kon.) | Florida – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 6:2 (kon.)
Dallas – Detroit 1:5 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (kon.)
St. Louis Blues
6:2 (0:2, 3:0, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 05.01.2014, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

S konstatováním, že St. Louis po nepříliš předsvědčivé první třetině porazil díky zlepšené hře od poloviny zápasu Columbus poměrem 6:2 se s Vámi loučí a opět napočtenou z NHL se těší Tomáš Lysý. (04:37:44)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:30.

Využití: 0-0.

První třetina byla ve znamení minima šancí, ze kterých vytěžil Columbus maximum. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil střelou z mezikruží přesně do levého horního rohu Arťjom Anisimov a ve dvanácté minutě zvýšil vedení hostů střelou od modré Mark Letestu, kterou si jeden z domácích beků tečoval do vlastní sítě.

Také druhá třetina nepřinášela zpočátku nikterak atraktivní hokej. Postupem času ale St. Louis získávalo pevnou půdu pod nohama. Na začátku osmadvacáté minuty snížil dělovkou od modré Patrik Berglund. Tlak domácích sílil a přinesl vyrovnání v šestatřicáté minutě, kdy se bekhendem zblízka prosadil Vladimír Sobotka. O dvě minuty později Bluesmani poprvé v zápase vedli, když McElhinney lehce podcenil střelu Lapierreho z pravého kruhu a puk skončil nad lapačkou gólmana hostů.

V závěrečné části už se jen potvrdila zlepšená hra St. Louis od poloviny druhé třetiny. Po čtrnácti vteřinách naboural kouči Richardsovi všechny taktické plány Patrik Berglund, který umístil za záda McElhinneyho střílenou přihrávku Tarasenka. O osm minut už vedli domácí o tři branky, když se trefil po akci Backese před brankou zcela volný Jaden Schwartz, ke kterému prošel puk pod gólmanem hostů. Konečno podobu dal výsledku gól Alexe Pietrangela pět minut před koncem zápasu, který se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru.

60:00

59:51
    V závěru byl ještě v šanci Nick Foligno, ale dorážkou před Elliottem se neprosadil.

59:00
    Už jen minuta chybí St. Louis k dalším třem bodům.

58:54
    Vladimír Sobotka z pozice na pravém kruhu míjí klec McElhinneyho.

58:23
    Hostům utíká puk do středního pásma.

58:13
    Columbus je před Elliottem, ale ke střele se přes dobrou kombinaci nedostává.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:14
    Nahozený puk Wisniewského v pohodě sbírá Shattenkirk a za brankou Elliotta hledá svoje najíždějící spoluhráče.

56:40
    Nick Foligno se dostal mezi kruhy k puku, napřáhl a tvrdě vypálil do levého horního rohu, ale Brian Elliott nechal zaskvět svoji lapačku.

56:26
    Jenže jeden z hráčů domácích vyrobil při rozehrávce hrubici, kterou ale nepotrestal střelou z levého kruhu Nikita Nikitin.

56:29
    A zatím se nai nedostane, domácí mají puk ve své moci.

55:57
    Columbus kombinuje před Elliottem, ale ke střele se zatím nedostává.

55:46
    Komerční přestávka.

55:45
    Další pokus, tentokrát vypálil od modré Kevin Shattenkirk. Gólman Modrokabátníků si připisuje jubilejní třicátý úspěšný zákrok.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 28. Berglund (Jackman, Shattenkirk), 36. Sobotka (Tarasenko, Shattenkirk), 38. Lapierre (Pietrangelo, Bouwmeester), 41. Berglund (Tarasenko, Sobotka), 49. Schwartz (Backes, Oshie), 55. Pietrangelo (Oshie, Backes) – 4. Anisimov (Dubinsky, Murray), 12. Letestu (Comeau, McElhinney)

St. Louis Blues: Eliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Cole, Leopold – Schwartz, Backes, Oshie – Sobotka, Berglund, Tarasenko – Morrow, Roy, Stewart – Pääjärvi, Lapierre, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Tjutin, Wisniewski, Murray, Nikitin, Savard – Dubinski, Anisimov, Horton – Foligno, Johansen, Umberger – Jenner, Letestu, Tropp – Comeau, Craig, Atkinson. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 2 Mike Hasenfratz, 26 Rob Martell – 75 Derek Amell, 98 John Grandt