Toronto – NY Rangers 1:7 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 2:3 (kon.)
Buffalo – New Jersey 2:1 (kon.) | Florida – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 6:2 (kon.)
Dallas – Detroit 1:5 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (kon.)
Minnesota Wild
5:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Washington Capitals
Neděle 05.01.2014, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (04:48:54)

1. Ryan Suter (MIN) 3+0
    2. Mikko Koivu (MIN) 0+2
    3. Jason Zucker (MIN) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:27

Minnesota doma poráží Washington 5:3. Svým prvním hat-trickem v kariéře se o to postaral obránce domácích Ryan Suter, který se stal zároveň historicky prvním obráncem Minnesoty, kterému se tento husarský kousek povedl. Wild excelovali v přesilových hrách, ve kterých vstřelili hned tři branky. Domácí tým si výhru zasloužil, ve dvou třetinách byl lepším týmem, kterému se navíc povedlo otočit skóre z nepříznivého stavu 0:2.

60:00

59:35
    A je tu icing Wild.

59:22
    Ovečkin to zkusil tvrdým volejem z pravého kruhu, puk se odráží od pravé tyče!

58:49
    Obránce Wild vyhazuje puk z obranného pásma takovým způsobem, aby to nebyl icing, domácí tak nadále šetří čas.

58:21
    Hosté odvolávají brankáře! Vhazovat se bude před Backstromem.

58:00
    Capitals nyní riskují vše, co mohou. Wardův důraz na brankovišti se neujal, a to ani přesto, že byl Backstrom mimo svou obvyklou pozici.

57:00
    Hosté mají jen tři minuty, Backstrom ustál i nepříjemný závar u své levé tyče.

55:43
    Wild výborně brání, hostům se ne a ne lépe prosadit.

54:58
    Hostům se nedaří prokousat se středním pásmem. Nahozený puk až nyní chytá Backstrom, hra je přerušena.

54:00
    360 sekund do konce třetí třetiny, Wild jsou +2. Udrží nadějné vedení?

53:16
    Wild nahazují puk do útočného pásma, získali ho tak hosté.

52:20
    Capitals se brání dobře, hraje se hlavně ve středním pásmu.

51:43
    Wild už tolik neriskují, čas nyní ubíhá rychle Capitals...

50:43
    Washington bude hrát oslabení, na trestnou lavici míří Beagle pro podražení.

49:31
    Wild ale nepouští soupeře do vlastního obranného pásma.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 23. Niederreiter (Coyle, Cooke), 27. Suter (Koivu, Granlund), 28. Suter (Koivu, Heatley), 38. Zucker (Ballard, Brodin), 48. Suter (Stoner) – 13. Johansson (Ovečkin, Bäckström), 13. Green (Chimera, Laich), 34. Green (Laich)

Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Brodin, Suter, Prosser, Scandella, Ballard, Stoner – Pominville, Koivu (C), Heatley – Zucker, Granlund, Niederreiter – Bulmer, Coyle, Cooke – Mitchell, Brodziak, Veilleux.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Green, Orlov, Oleksy, Erskine – Brouwer, Bäckström, Johansson – Ovečkin (C), Grabovskij, Fehr – Ward, Laich, Chimera – Wilson, Beagle, Erat.

Rozhodčí: Kowal, McCauley – McElman, Henderson

Diváci: 18 064