Vladivostok – Jaroslavl 3:0 (kon.) | Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Mytišči 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.)
Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 1:2 (po pr.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Dinamo Riga
Neděle 05.01.2014, 14:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:20:25)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

Neftěchimik Nižněkamsk: 29

Dinamo Riga: 19

prodloužení:

Neftěchimik Nižněkamsk: 0

Dinamo Riga: 2

Výhra v prodloužení znamená, že Riga potvrdila roli favorita a odváží si z ledu Neftěchimiku dva bod, byť to dnes nebyl vůbec lehký zápas, jak by se mohlo na první pohled zdát. Domácí byli svému soupeři zcela vyrovnaným soupeřem, ale rozhodlo oslabení, které dokázali hosté v prodloužení potrestat a díky tomu získávají bod navíc, Nižněkamsk získává jeden bod.

61:08
    Riga právě vstřelila branku!
    Ano, hosté využívají výhodnou přesilovou hru, když se z pravé strany, po přihrávce Ozolinše, parádně trefuje MARCEL HOSSA, který tak dává vítěznou branku a Dinamo Riga dnes na ledě Neftěchimiku vítězí 2:1 v prodloužení. Asistence: Sandis Ozolinš.

60:40
    Puk opouští třetinu Nižněkamsku.

60:20
    Neftěchimik vstupuje do prodloužení v oslabení, hosté mají výhodnou přesilovou hru čtyři na tři.

60:01

Pětiminutové prodloužení začne za malý okamžik.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Neftěchimik Nižněkamsk: 14

Dinamo Riga: 5

Na góly chudé utkání končí po šedesáti minutách nerozhodně, bude se prodlužovat.

60:00

59:58
    Ještě se vylučuje, na trestnou lavici putuje domácí Šulakov.

59:36
    Pozor, to je brejk hostů, Wilson najíždí před Daltona, ale toho střelou nepřekonává.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

57:44
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.

56:44
    Andris Dzerinš propagačně nahazuje na Daltona, ten přerušuje hru.

55:45
    Tímto stylem, kdy převažují obrany nad útoky, se utkání nezadržitelně blíží do prodloužení.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 22. Truňjov (Polygalov, Bělousov) – 37. Hossa (Ozolinš, Dzerinš), 62. Hossa (Ozolinš)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sudnicin) – Beljakov, Šulakov, Kosmačjov, Romanov, Mamašev, Berezin, Jarullin, Bělov – Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij – Taraťuchin, Truňjov, Bělousov – Polygalov, Chochrjakov, Tolpeko – Koukal, Milovzorov, Netík
    Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Rekis, Ozolinš, Robinson, Pujacs, Redhlihs, Sotnieks – Wilson, Szczechura, Hossa – Pavlovs, Johnson, Indrašis – Cipulis, Kuzmenkovs, Niživijs – Dzerinš, Bukarts, Haščák, Begovs

Rozhodčí: Naumov, Kiseljov – Raming, Putilin