NY Rangers – Dallas 3:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:0 (kon.)
Colorado – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Edmonton – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 2:1 (kon.)

Aleš Hemský 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:47

Tento zápas byl velice vyrovnaný a rychlý. Hosté měli hodně navrch, ale ve třetí části se začali věnovat útoku místo toho aby bránili. Edmonton zvrátil tento napínavý souboj na svojí stranu a zvítězil v prodloužení.

61:01
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Domácí otáčejí průběh zápasu na svojí stranu. NUGENT- HOPKINS byl zcela volný u levý tyčky, kde čekal na přihrávku od Eberleho. Již zmiňovaný střelec vsítil vítězný gól do zcela odkryté branky. Asistence: Jordan Eberle a Justin Schultz.

60:42
    Edmonton stále operuje v útočném pásmu, ale zatím nevystřelil.

60:15
    Domácí mají před sebou ještě minutu a pár vteřin přesilovou hru.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli čtyři branky. Domácí dokázali ve třetí části vstřelit tři branky a vyrovnat zápas. Hra byla velice vyrovnaná ale ke konci oba týmy otevřeli trochu obranu a začali se věnovat útoku. Oba týmy mají jistý to, že si z dnešního zápasu odnesou alespoň jeden bod.

60:00

59:37
    Sutter (PIT) dostává dvě minuty za držení.

58:10
    A je vyrovnáno! Krásná kombinace tří hráčů. Před brankou skvěle stínil Arcobello. ANTON BĚLOV, čistým průstřelem prostřelil Zattkofa. Asistence: Aleš Hemský a Mark Arcobello.

57:26
    Edmonton se stále drží v útočném pásmu a kombinuje.

56:46
    Na domácích je vidět že mají snahu o vyrovnání, neustále stíní v před brankovém prostoru a střílí z každé pozice.

56:13
    Teď Malkin vyslal prudkou střelu od modré, ale opět skvělý zákrok Dubnyka.

55:10
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu a oba brankáři musí být v pozoru.

54:35
    Tučňáci střílí opravdu z každé pozice, teď Dubnyk musel opět zasahovat a puk raději ukryl do své lapačky. Následuje přestávka.

53:26
    Hosté jsou po gólu velice aktivní a mají chuť si vstřelit další branku.

52:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A hosté využívají přesilovou hru. Crosby vyhrál vhazování na hráče jménem KRIS LETANG, který bez váhání střílí a dává gól. Asistence: Sidney Crosby.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 41. Nugunt-Hopkins (Hall, Schultz), 50. Hall (Nugent-Hopkins), 59. Bělov (Hemský, Arcobello), 62. Nugent-Hopkins (Eberle, Schultz) – 23. Neal (Malkin), 28. Crosby (Gibbons, Niskanen), 53. Letang (Crosby)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Bryzgalov) -J. Schultz, Ference, Bělov, N. Schultz, Marinčin, Petry – Gagner, Nugent- Hopkins, Hall – Eberle, Arcobello, Jakupov – Hemský, Gordon, Perron – Jones, Smyth, Gazdič
    Pittsburgh Penguins: Zattkof (Fleury) – Letang, Scuderi, Orpik, Bortuzzo, Niskanen, Maatta – Gibbons, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Pyatt, Sutter, Glass – Engelland, Vitale, Adams

Rozhodčí: Hebert, Watson – Nansen, Cherrey

Diváci: 16 839