HC Sparta Praha Sledge – Karlovy Vary 0:4 (kon.) | SOHO Olomouc – Zlín sledge 0:2 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
SHK LAPP Zlín
Sobota 11.01.2014, 16:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Česká para hokejová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Sledge hokejová liga se převalila do vyřazovací části, kterou v sobotu zahájí první semifinálová utkání. Olomoučtí Kohouti v něm vyzvou nejlepší celek soutěže Zlín.

Zlínský sledge hokejový celek je jasným favoritem semifinále. V základní části, která se skládala z deseti duelů, totiž Ševci neztratili ani bod a s celkovým počtem 30 bodů se stali jednoznačným vítězem a žhavým kandidátem na zisk mistrovského titulu.

Hanáci se do vyřazovací části podívají po dlouhých pěti letech, v roce 2009 skončili na třetím místě. V letošním ročníku si účast ve vyřazovací části Olomouc vybojovala až v posledním kole, celkem do tabulky zaznamenala dvanáct bodů. Paradoxně ale Kohouti ani jednoho ze semifinalistů nedokázali porazit, což je řadí do role outsidera.

Vzájemná utkání letošní sezóny
    Olomouc – Zlín 0:8
    Zlín – Olomouc 5:0 (kontumačně)

První utkání semifinále mělo původně začít v 15:30, ještě v tuto chvíli se ale na ledě prohánějí žáci. Utkání osmých tříd skončí v nejbližších minutách, poté bude následovat úprava ledové plochy a krátké rozbruslení. Zápas sledge hokejistů tedy nezačne dříve jak v 16:00.

Hráči obou mužstev pomalu přesedají na sledge, mezitím skončila úprava ledu.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín – Veselý K. (C), Veselý J., Gergely, Prášil, Černoch Mi., Novák, Német, Brix, Stodola, Bejvl, Pabst, Geier.

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Štít, Hábl (C), Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Flídr, Fojtík, Šafránek, Motyčka.

Rozhodčí: Axman.

00:01

00:45
    Zlínský celek se v úvodu zápasu nastěhoval do domácí třetiny, Hanáci se ale dobře brání a posílají kotouč do bezpečí.

01:47
    Stodola převzal puk ve vlastní obranné třetině, přejel středovou červenou a vyslal nebezpečnou střelu na branku Molka. Zlínský gólman našel puk v lapačce.

02:35
    Šnajdar zůstal nikým nehlídaný před domácím brankovištěm. Gólman Hulín ale včas kotouč přikryl lapačkou a hru přerušil.

03:26
    Molek musel řešit další střelu ze střední vzdálenosti. Tentokrát se do kotouče opřel Pabst, jehož rána proletěl těsně vedla branky soupeře.

04:17
    Hábl svedl tvrdý souboj s Gergelym. Dnešní zápas má rozhodně náboj.

05:02
    Šafránek se po levém křídle a přes dva obránce Kohoutů dostal až do bezprostřední blízkosti olomoucké klece. Hulín se však dokázal proti střele zlínského hráče dobře připravit a puk za záda nepustil.

05:23
    Fotjíkovu střelu z levého kruhu pro vhazování zastavil Hulín hokejkou, poté raději hru přerušil.

06:18
    Hru tvoří převážně tým ze Zlína, který má také více ze hry. Olomoučtí ale působí mnohem lepším dojmem, než před týdnem.

07:02
    Novák od pravého mantinelu hledal některého ze svých spoluhráčů, bohužel pro domácí ale jeho pas nikdo v bílém nezachytil.

08:25
    Z nepřehledné situaci mezi kruhy domácí třetiny vystřelil Ligda po ledě. Překvapený Hulín dokázal včas zareagovat a pokus soupeře zneškodnil.

08:52
    Na druhé straně se do útočného pásma vnořil Pabst. Přes jediného bránícího hráče se mu ale nepodařilo plnohodnotně zakončit.

09:27
    Hábl obkroužil okolo domácí branky, ovšem zakončit mezi tři tyče nedokázal. Hulín se dokázal přemístit velmi rychle ke své levé tyčce.

10:52
    Šafránek hledal před brankovištěm Ligdu, na poslední chvíli do přihrávky zasáhl jeden z obránců Kohoutů.

12:16
    Nyní se hra odvíjí ve středním pásmu, které olomoučtí hráči dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.

13:24
    Hulín musí být pozorný, neboť Zlínští se snaží něco vážného vymyslet.

13:55
    Fojtíkova rána od modré prosvištěla nad domácí klecí, šanci na úspěch ale neměla.

15:00

První patnáctiminutovka je za námi. Hosté jsou zatím lepším týmem, a dokonce si i vypracovali několik příležitostí. Obrana jejich soupeře ale odolává. Druhá třetina začne po krátké přestávce.

15:01

15:31
    Palátovu střelu z pravé strany srazil jeden z obránců za domácí klec, odkud se puk odrazil před Hulína. Brankář Olomouce hru raději přerušil.

17:08
    Novák dostal pěkný pas do jízdy. Než ale stihl nabrat rychlost, byl u něj bránící Fojtík.

17:30
    Palát obdržel přihrávku do volného prostoru před domácí klec, tváří v tvář Hulínovi ale branku Hanáků přestřelil.

19:38
    Domácí jsou nyní pod obrovským tlakem soupeře. Ševci střílí na domácí klec jednu střelu za druhou, ale stále se nemohou trefit.

20:04
    Palát se zbavil dotírajícího obránce a vystřelil. Hulínova lapačka vyletěla do vzduchu a puk lapila.

21:09
    Na ledě se začíná příostřovat. Přibývá tvrdších osobních soubojů.

21:46
    Olomoučtí hokejisté po vyhraném buly v obranné třetině chtěli založit rychlý útok. Dlouhý pas od jednoho z Hanáků ale byl příliš rychlý a skončil na zakázaném uvolnění.

23:04
    Šafránek mohl využít zaváhání domácí defenzivy, na útočné modré získal volně ležící kotouč. Útočník Zlína ale vyčkával na posily a nakonec i puk ztratil.

23:38
    Hraje se z jedné strany na druhou, sledujeme svižný hokej. Nejprve se do samostatného nájezdu hnal Karel Veselý, ale puk před ním lapil gólman. O chvíli později střela Pabsta ze středního pásma skončilo vedle.

24:44
    Palát se dostal do dobré palebné pozice, branku Hulína ale přestřelil.

25:48
    V obranné třetině Olomouce se do sebe pustili Stodola (OLO) se Šafránkem (ZLN). Sudí hru rychle přerušil a vykázal oba hříšníky na trestnou lavici.

26:11
    Fojtík se dostal za modrou, Jaromír Veselý mu ale kotouč povedeným obranným zákrokem vypíchl.

26:44
    Hra musela být nyní dvakrát přerušena pro zásah hráčů z trestné lavice. Podruhé během několika málo vteřin se tak vhazuje v pásmu před Molkem.

27:48
    Oba hříšníci se již vrátili mezi mantinely. Obě mužstva hrají v kompletním složení.

29:22
    Hraje se v olomoucké třetině, kde zlínští předvádějí solidní kolotoč. Hulín zatím svůj tým drží.

29:59
    Šafránek obdržel přihrávku mezi kruhy, jeho ránu k pravé tyči Hulín bravůrním zákrokem zlikvidoval.

30:00

Je za námi třicet minut hry, stav utkání je stále bezbrankový. Lepším mužstvem jsou zatím hosté, už ale i domácí několikrát vystrčili růžky. Třetí část začne po úpravě ledu, asi v 17:06.

30:01

30:53
    Hosté se ihned po vyhraném buly nastěhovali před branku Hulína a snaží se svého soupeře něčím překvapit.

31:27
    Střelecký pokus z hole Fojtíka skončil tečovaný nad brankou domácích.

32:11
    Julinou nahozený kotouč proletěl kolem domácí klece, nikdo ve zlínském dresu jej za záda brankáře Kohoutů usměrnit nedokázal.

32:41
    Dvakrát během krátkého časového sledu přerušil hru Hulín. Nejprve po střele ze střední vzdálenosti, podruhé raději přikryl kotouč ihned po buly.

33:38
    Šafránek měl možnost otevřít skóre, proti jeho pokusu byl ale Hulín připravený. Rána z pravé strany skončila ve výstroji gólmana Olomouce.

34:06
    Hosté se už radovali ze vstřelené branky. Po ráně od modré někdo v oranžovém dresu tečoval kotouč do růžku domácí klece, ovšem jednalo se o vysokou hůl! Právě proto sudí okamžitě rozpažil.

34:20
    Vzápětí tak mohl poslat svůj tým do vedení Motyčka. Tváři v tvář reprezentačnímu brankáři Hulínovi ale propasíroval kotouč za brankovou čáru.

35:15
    Po střele Šafránka neudržel Hulín kotouč v lapačce, na brankovišti jej ale zastoupili obránci.

35:46
    Pabst dostal kotouč přes střední pásmo až do toho útočného, kde ihned po přejetí modré vystřelil. Jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

36:14
    Palát zavezl kotouč do útočného pásma. Byl však tak skvěle bráněný obráncem Kohoutů, že nedokázal ani vystřelit, ani přihrát.

36:54
    Palát opět v akci. Tentokrát zkusil překvapit gólmana střelou z těžkého úhlu. Hulín neměl s jeho střelou problém.

37:32
    Po přihrávce Štíta pálil vedle klece domácího celku Fojtík.

38:15
    Domácí hokejisté na chvíli uklidňují hru, puk dvakrát poslali daleko od své klece.

38:42
    Velmi blízko vedoucí branky byli hosté. Po ráně Ligdy se puk od zadního mantinelu odrazil na hůl Šafránka, který měl před sebou část odkryté branky domácích. Puk ve velké příležitosti napálil ale jen do gólmana soupeře.

40:00
    Do konce základní hrací doby chybí už jen pět minut a diváci v Olomouci stále branku neviděli. Koncovka duelu slibuje napínavou podívanou.

40:59
    Hostující celek si vybírá oddechový čas.

41:38
    Na hráčích hostujícího celku je vidět obrovské odhodlání rozhodnout utkání v základní hrací době. Od toho se také odvíjí hra, v pozoru musí být hlavně Hulín.

42:47
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dvě minuty před koncem ujímá jednobrankového vedení. Na modré čáře se ke střele odhodlal PAVEL JULINA a dobře udělal. Kotouč po odrazu o pravou tyč domácí klece doputoval za brankovou čáru. Asistence: David Palát.

43:09
    Kohouti nemají na co čekat. Nyní se musí pustit jednoznačně vpřed, jestli chtějí ještě pomýšlet na prodloužení. Pomoci by jim mohlo i vhazování před brankou Zlína.

43:25
    Kuriózní situace. Hosté se řítili ve dvou na gólmana Hanáků, který puk přikryl, ale zlínští útočníci jej nějakým způsobem získali. Všichni si poté mysleli, že je přerušená hra, ta však nebyla. Hosté tak mohli puk dopravit za brankovou čáru, nicméně tak neučinili.

44:12
    Po střele Pabsta, kterou Molek vyrazil před sebe, hosté vyhodili kotouč jen na domácí střídačku. Bude se vhazovat v útočném pásmu Kohoutů.

44:12
    A domácí to nyní zkusí bez gólmana.

44:34
    O osudu prvního semifinále je rozhodnuto. Domácí si tlak vytvořit nedokázali, naopak kotouč ztratili. PAVEL JULINA tak střelou přes celé kluziště svou druhou trefou v utkání definitivně rozhodl. Bez asistence.

45:00

První utkání semifinálové série mezi Olomoucí a Zlínem je u konce. Vítězství si z Hané odváží mužstvo hostů, které rozhodlo dvěma brankami v posledních dvou minutách. Odveta je na programu za dva týdny v sobotu 25.1.

Stav semifinálové série 0:1.

Z Olomouce je to tedy pro tuto chvíli vše. Přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího on-line přenosu na počtenou. (17:38:20)