Havlíčkův Brod – Šumperk 2:1 (kon.) | Motor ČB – Kadaň 0:3 (kon.) | Olomouc – Litoměřice 6:0 (kon.)
Třebíč – Havířov 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Beroun 4:3 (po pr.) | Most – Benátky n/J 1:8 (kon.)
Ústí n/L – Jihlava 4:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 25.01.2014, 18:00 • Zlatopramen Arena, Ústí n.L. • 1. liga (ČR)

Ústí v závěru již těsné vedení uhájilo a obralo favorizovanou Jihlavu o všechny body! Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem a dostali se do vedení už 4:1, v závěru třetí třetiny ale Jihlava zabrala a mohla pomýšlet na vyrovnání. (20:13:06)

60:00

59:57
    To je tlak do branky od Jihlavy! Čachotský byl v další velké šanci, nakonec ale skončil puk někde ve výstroji Dlouhého.

59:44
    Jihlava si vzala time-out.

59:44
    Obrovské gólové příležitosti Jihlavy! Dlouhý nyní létal od tyčky k tyčce, hosté na něj pálili jednu střelu za druhou. Nakonec ale domácí celou situaci přežili.

59:20
    Jihlava hraje power-play!

59:09
    Přeučil najížděl do brejku, ale do přihrávky skočil jeden z obránců.

58:41
    Jihlava kombinovala s další akcí, nakonec ale byla vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.

57:57
    Jihlava byla v další šanci, před brankou operoval Čachotský.

57:21
    Loskot ujel do brejku, nakonec střílel. Jeho pokus Rittich kryl v rozkleku.

57:09
    Utkání sleduje 903 diváků.

56:09
    Dukla právě vstřelila branku!
    Že by ještě drama v koncovce třetí třetiny? V přesilovce Dukla snížila na rozdíl jediné branky. Na modré poslal Dobrovolný kotouč na TOMÁŠE KALÁBA, který se přesně mířenou střelou nemýlil. Asistence: Jiří Dobrovolný, Adam Zeman.

55:30
    Vobořil (UNL) vyloučen za držení protihráče.

54:52
    Prokš poslal kotouč na Dlouhého, ten musel zasahovat.

53:56
    Domácí operují v útočné třetině, zatím je puk ale v rohu.

53:42
    Hanzl vysunul Baránka, který mířil doprostřed branky. Rittich byl na místě.

52:26
    Důras se ale nyní zjevil před Dlouhým, hostující forvard měl solidní šanci.

51:52
    Jihlava, která ztrácí dvě branky, zatím nemá patřičný nápor pro vyrovnání. Domácí zatím v klidu kontrolují dvoubrankový náskok.

50:09
    Každopádně Jihlava již hraje v plném počtu a Ústí mělo v přesilovce dvě slušné šance.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 9. Loskot (Rod, Brož), 10. Přeučil (Grin, Alinč), 34. Vávra (Baránek), 39. Vaněk (Roubík) – 20. Hubáček (Seman), 44. Prokš (Seman, Důras), 57. Kaláb (Dobrovolný, Zeman)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Petrásek) – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek, Vaněk – Loskot, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, D. Merta, Pořický. Trenér: Milan Skrbek.
    HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Mocek, Kaláb, Dobrovolný, Čáp, Stebih, Jaroš, Podlipník – Čachotský, A. Zeman, Vysloužil – Důras, R. Hubáček, F. Seman – Kuřítko, Velecký, Malec – Prokš. Trenér: František Zeman.

Rozhodčí: P. Würtherle – Kreuzer, Polonyi.