Vladivostok – Ufa 3:2 (kon.) | Chabarovsk – Nižněkamsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Novosibirsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:5 (kon.) | Minsk – Atlant 1:7 (kon.)
Doněck – Čerepovec 2:3 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 1:0 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 25.01.2014, 11:00 • Ledový palác sportu Sibir • KHL

Utkání mezi Novosibirskem a Magnitogorskem je minulostí. Hodnotnou výhru nad vedoucím týmem Východní konference si připisují domácí hokejisté Sibiru, kteří ve třetí třetině předvedli velkou snahu a dravost urvat výsledek na svoji stranu. To se jim nakonec vyplatilo, když v poslední minutě rozsoudil utkání svým gólem Oleg Glubin. Tři body tak zůstávají na chladné Sibiři. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (13:21:52)

60:00

59:45
    Sannikov vyhazoval, prázdnou bránu netrefil.

59:37
    Hosté odvolávají brankáře.

59:23
    Sibir právě vstřelil branku!
    Erupce radosti v Novosibirsku! OLEG GLUBIN se nejlépe zorientoval ve skrumáži a zřejmě zajišťuje domácím cennou výhru. Asistence: Stepan Sannikov, Sergej Šumakov.

58:06
    Aktivní Šumakov nadělal pořádnou paseku v obranném pásmu Magnitky, nakonec však Košečkina nepřekonal.

58:00
    Běží poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:27
    Nádherný průnki Enlunda, který se přes čtyři hráče dostal do samostatného úniku, mířil Košečkinovi mezi betony, ruský brankář se překonat nenechal.

56:35
    Platonov se pustil do Koskiranty, nakonec z toho žádná vážnější potyčka nebyla.

55:40
    Obrovská šance domácích! Monja se prokličkoval do blízkosti Košečkina, puk poté dorazil Enlund, kterého výborně vychytal Košečkin. Domácí jsou teď na koni.

54:56
    Kovář vyjel z trestné lavice, hosté jsou kompletní. V souboji jeden na jednoho si to rozdal s krajanem Hrabalem. Nakonec se rozhodl pro střelu, kterou do ochranné sítě usměrnil právě Hrabal.

54:02
    Hosté vyhazují, domácí musí začít akci od píky.

53:20
    Martynov trefil od modré snad brankovou konstrukci.

52:45
    Dvě minuty za podražení si odpyká český útočník Jan Kovář. Domácí cítí šanci.

51:56
    Šumakov se dostal po individuální akci až do blízkosti Košečkinovi brány, tu však nakonec netrefil.

51:30
    Domácí fanoušci se ozývají, do konce normální hrací doby zbývá osm a půl minuty a stav utkání je stále nerozhodný.

Dnešní utkání sleduje 7400 diváků.

50:30
    Dobré šance Sibiru, Ignatuškin ani Martynov skvělého Košečkina nepřekonali.

49:27
    Divácky vděčný semafor vytáhl proti Kovářově střele od modré Koskinen.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Monja (Lehterä, Enlund), 60. Glubin (Sannikov, Šumakov) – 34. Pare (Osala)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Hrabal, Lekomcev, Kutuzov, Alexejev, Martynov, Karavajev, Ožiganov- Enlund, Monja, Lehterä- Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin- Romanov, Ignatuškin, Karamnov- Šumakov, Butuzov, Sannikov, Gubin
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij)- Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Ibragimov, Bereglazov, Maleňkich- Mozjakin, Kovář, Zaripov- Pare, Timkin, Kazionov- Brent, Platonov, Potěchin- Juňkov, Grigorenko, Osala, Malinovskij

Rozhodčí: Olenin, Gashilov- Pavlov, Matyusha