Zlín – Třinec 3:2 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 3:4 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Slavia 3:1 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:0 (kon.) | Liberec – Litvínov 3:2 (po pr.)
Piráti Chomutov
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 26.01.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

Měli jsme možnost sledovat vyrovnaný duel, ve kterém nakonec rozhodla jedna chyba. Po dvou třetinách měli chomutovští zápas skvěle rozehraný a do kabin se šlo za stavu 1:1, po brankách Michala Kempného a Davida Hrušky. V poslední třetině se však štěstí usmálo na hosty. Tomáš Svoboda své šance chladnokrevně využil. Z SD ARÉNY je to ode mě vše, přeji vám hezký zbytek večera. (19:55:10)

Na straně Komety Brno byl nejlepším hráčem zápasu zvolen Vojtěch Němec, na té chomutovské pak David Hruška.

60:00

59:45
    Piráti se již zřejmě do útoku nedostanou, brněnští dobře napadají.

59:30
    Tomáš Žižka již opustil ledovou plochu na nosítkách.

59:30
    Žižka stále jen sedí. Evidentně bude potřebovat pomoc nosítek.

59:30
    Vypadá to, že se Tomáš Žižka zvedne a odejde po svých. Mezitím Tomáš Malec dostal trest na pět minut plus do konce utkání, překvapivě za sekání.

59:30
    Tomáš Malec následně na mantinel připevnil Tomáše Žižku, který teď leží na ledě a musel mu přijít na pomoc i týmový lékař.

59:30
    Brno mohlo skórovat, puk šel však mimo.

58:55
    Růžička opuští svou bránu, Piráti budou hrát v šesti!

57:42
    Straka jel sám na Čiliaka, ale atakující obránce ho o puk obral čistým způsobem.

56:45
    Bomersback vyslal své spoluhráče dopředu a na Čiliaka vystřelil jeden z domácích útočníků. Ještě se Piráti mohli dostat k dorážce, ale puk se ideálně neodrazil.

55:40
    Zmatek před vlastním brankářem nakonec zvládla chomutovská obrana uhasit. Chomutov může přejít do útoku.

54:30
    Teď jsou u slova chomutovští. Mohlo dojít k dobré příležitosti, ale přihrávka ani jednou svého adresáta nenašla. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

53:40
    Chomutovská obrana teď přitlačila k mantinelu dva hostující útočníky a svádí spolu boj o kotouč. Nakonec hru přerušil hlavní rozhodčí.

52:57
    Michal Kempný obdržel přihrávku z druhé vlny a zkusil vystřelit. Brankář jeho pokus vyrazil nad plexisklo.

52:20
    Chomutov je u puku, došlo však pouze na nahození. Piráti potřebovali střídat.

50:40
    Jan Káňa pronikl do útočné třetiny a zkusil přihrát z druhé vlny. Jeho pas byl však nepřesný a sám svůj tým vyhodil ze třetiny.

50:15
    Další nepovedený přechod do útoku Pirátů. Rozhodčí odpískávají postavení mimo hru.

Daniel Pavlík

Branky a nahrávky: 40. Hruška (Hřebejk, Malec) – 28. Kempný (Svoboda, Kováčik), 46. Svoboda (Němec)

Piráti Chomutov: Růžička – Havel, Malec, Lojek, Trefný, Krstev, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko (C), Bomersback – David Hruška, Sikora, Hřebejk (A) – Šagát, Straka, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Račuk.
    HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka (A), Kuboš, Dujsík – Jakub Svoboda, Jan Hruška, Zohorna – Káňa, Němec, Tomáš Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Čermák (C), Jenyš.

Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Lhotský, J. Svoboda