Omsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Kazaň – Riga 2:3 (0:2 po s.n.)
N.Novgorod – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 1:2 (1:3 po s.n.) | Dynamo Moskva – Lev 2:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
Ak Bars Kazaň
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Dinamo Riga
Neděle 26.01.2014, 14:00 • Tatněfť Aréna, Kazaň • KHL

To je ode mne pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek dne. (16:32:10)

Statistika utkání

Střely: 18 – 32
    Vyhraná vhazování: 29 – 21
    Trestné minuty: 21 – 13

Hosté dokázali nemožné. Po dvou třetinách prohrávali o dvě branky a ve hře nebyli příliš nebezpeční, ve třetí třetině přidali a dovedli zápas do prodloužení. Jenže ani to o vítězi nerozhodlo. Následné samostatné nájezdy už byla loterie, kterou vyhráli hráči Rigy a získali tak 2 body.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
    Autorem branky je ALEXANDR NIŽIVIJS.

Alexandrs Niživijs nic nevymýšlel poslal puk k levé tyči domácí branky a rozhodl o exportu dalšího bodu do Rigy – 0:2

Dalším nájezdníkem je Niživijs.

Pesonenův nájezd byl nadějný, ale puk bouchl o rukojeť Sedláčkovy hokejky a odrazil se před hostující branku – 0:1.

Ten zvolil zakončení bekhendovým a trefil se přesně na beton Barulina – 0:1.

Za hosty jako první Paul Szczechura.

Sedláček jeho nepovedený nájezd kryje – 0:0.

Jako první pojede domácí Tim Stapleton.

Samostatné nájezdy začínají.

Tak obávaný scénář je tu. Uvidíme dovednostní disciplínu, kterou si oba týmy ve vzájemných zápasech ještě nevyzkoušeli. Minimálně ne za poslední 2 sezóny. Naposledy skončilo jejich vzájemné utkání nájezdy v sezóně 2010/2011.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Ještě poslední nahození za Sedláčka, ale domácí již moc času nemají, aby se dostali z rohu kluziště.

64:16
    Ještě zkouší své štěstí Petružálek, ale z ideální pozice byl vytlačen, pak i zbaven kotouče.

64:00
    Minuta do konce prodloužení, už se bude spíše jen čekat na konec prodloužení.

62:48
    Darzinš nemohl do útočného pásma, protože jeho spoluhráči neudrželi bruse na modré čáře, takže musel zvolit přihrávku zpět.

David Sochor

Branky a nahrávky: 26. Petružálek (Nikulin, Petrov), 40. Nikulin (Hesha) – 43. Redlihs (Pujacs), 60. Indrašis (Szczechura, Niživijs), rozh. náj. Niživijs

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Kornějev, Nikulin, Medvěděv, Heshka, Panin, Jarullin, Bělov – Petružálek, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Burmistrov, Pesonen – Golubev, Svitov, Obuchov – Lukojanov, Tkačjov, Milovzorov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Tellqvist) – Pujacs, Robinson, K. Redlihs, E. Redlihs, Rekis, Sotnijeks, Siksna, Sarkanis – Haščák, Szczechura, Indrašis – Darzinš, Pavlovs, Cipulis – Bukarts, Džerinš, Bičevskis – Niživijs, Begovs, Upitis.

Rozhodčí: Kiseljov, Čerenkov – Birin, Medvěděv