NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.) | Carolina – St. Louis 3:1 (kon.) | Detroit – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Nashville – New Jersey 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – Tampa 1:2 (po pr.) | Colorado – Buffalo 7:1 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.)
Los Angeles Kings
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Philadelphia Flyers
Sobota 01.02.2014, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z mé strany vše. Přeji dobrou noc a zase někdy na počtenou. (00:51:39)

3. Jarret Stoll (LAK) – 0+0

Máme za sebou utkání, v kterém kralovali obrany a brankáři. Za šedesát minut nenašli hráči Kings recept na skvěle chytajícího Masona. Ten musel čelit 35 střelám ale se všemi si poradil. Góly tak dávali jen hosté. Nejprve se prosadil po krásné akci Simmonds, když společně s Girouxem a Lecavalierem vyšachovali obranu a Simmonds zasunul puk do prázdné brány. Pak jsme na další branku čekali až do závěru utkání. Tu vstřelil po nahrávce od Hartnella Giroux a potvrdil výhru Flyers 2:0. Těm na vítězství stačilo pouhých 13 střel!

Střely na branku: 35 – 13

60:00

59:42
    Gustaffson ještě v samém závěru poputuje na trestnou, kde si odsedí dvě minuty za sekání.

59:18
    Giroux střelou z poloviny minul prázdnou bránu.

58:30
    Domácí to zkouší v šesti.

58:02
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je asi rozhodnuto. Přesilovka Flyers je využita. Simmonds vybojoval puk v rohu kluziště na obránci KIngs, kotouč se pak dostal k Hartnellovi, který si sjel před bránu, nahrál na druhou stranu a tam do odkryté klece zakončil CLAUDE GIROUX. Asistence: Scott Hartnell, Wayne Simmonds

57:41
    Střela Girouxe zblokována, ale Flyers dál kombinují v útočném pásmu.

57:07
    Komplikace pro Kings. Greene si jde po faulu na Voráčka odpykat dvě minuty. Teď má domácí tým k vyrovnaní ještě dál.

56:44
    Střela Browna orazítkovala tyč! Domácí kapitán dostal přihrávku před bránu, tečoval puk a trefil tyč brány Flyers.

56:03
    Přetlačovanou o puk v rohu obranného pásma Flyers vyhráli právě Letci a vyváží puk ven.

55:09
    Flyers zdrželi puk asi půl minuty v útočném pásmu, kde o něj pak sice přišli, ale ušetřili cenné vteřiny.

54:29
    Rozhodčí zastavuje hru. Domácí tým se při přechodu do pásma dopustil ofsajdu. Následuje krátká komerční přestávka.

53:58
    Hosté v plném počtu. Kings za celou přesilovku nic nevymysleli a puk se častěji motal kolem Quicka, než u brány Masona.

53:30
    Domácím se stále nedaří. Nyní rozjíždí další akci od své brány.

53:06
    Hosté dostali kotouč za bránu Quicka.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 28. Simmonds (Giroux, Lecavalier), 59. Giroux (Hartnell, Simmonds)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Greene – King, Kopitar, Carter – Lewis, Richards, Williams – Clifford, Stoll, Brown – Nolan, Fraser, Toffoli
    Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Coburn, Streit, Grossmann, L. Schenn, Meszároš – Hartnell, Giroux, Voráček – Lecavalier, B. Schenn, Simmonds – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Hebert, Leggo – Cormier, Galloway

Diváci: 18 118